Kačių kailio priežiūra: viskas apie maudymą 2

2013 gegužės 27d.
Dažniausiai kačių maudyti nereikia visiškai, nes jos didžiąją dalį dienos skiria kailio priežiūrai. Katės savo kailį gali išsivalyti daug kruopščiau nei šunys, nes jų liežuvis veikia kaip šukos. Todėl katės laižosi kailį tol, kol jis tampa visiškai švarus. Nepaisant ypatingai švaraus gyvūno statuso, kiekviena katė gali išsitepti, todėl naudinga šį bei tą žinoti apie kačių maudymą ir jų priežiūrą.

Ilgaplaukes kates ne tik šukuoti, bet ir maudyti reikia dažniau, nes jų kailis greičiau tampa riebaluotas. Šioms katėms švarų kailį palaikyti yra sunkiau. Be to, tik maudant ilgaplaukę katę, galima pašalinti perteklinius riebalus esančius ties plaukų pagrindu. Ilgaplaukes kates reikia maudyti pagal poreikį, tačiau ne dažniau nei 2 – 3 kartus per metus. Dažnesnis maudymas sausina odą. Plokščiasnukių kačių snukučiai taip pat turi būti reguliariai valomi, snukio negalima lieti vandeniu, geriausia naudoti drėgną servetėlę.

Kates, kaip ir šunis, būtina maudyti su specialiais šampūnais. Parinkus netinkamą, ne augintiniams skirtą šampūną, katės apsinuodija greičiau nei šunys, nes jos po maudymosi išsilaižo visą kailį. Netinkamas šampūnas gali būti toksiškas ir veikti tiesiogiai per odą, sukeldamas alergijas. Katėms galima rinktis šampūną su katžole, tuomet katei maudymasis bus įdomesnis. Katžolės galima įdėti ir į maudymosi dubens vandenį. Raminamuoju poveikiu pasižymi šampūnai su ramunėlių ekstraktu, dilgėlėmis.

Jei turite jauną ilgaplaukį kačiuką, rekomenduojama jau dabar jį pratinti prie maudymosi procedūrų. Kad maudymasis nebūtų skausmingas ir nemalonus šeimininkams ir augintiniams:
  • - Prieš maudymąsi nukirpkite katei nagus, o patys maudymo metu dėvėkite ilgarankovius rūbus, nes kačių įdrėskimai ilgai gyja;
  • - Į dubenį su šiltu vandeniu patieskite rankšluostį, kad katė neslidinėtų;
  • - Šalia turėkite šampūną, sausą rankšluostį;
  • - Katė gali bijoti iš krano bėgančio vandens taškymosi ir garso, todėl maudymo dubenį pripildykite iš anksto;
  • - Jei katė išsitepė tepalu ar kitokia sunkiai pašalinama medžiaga, prieš maudymą tą vietą įtrinkite augaliniu aliejumi (alyvuogių, saulėgrąžų), tuomet dėmę bus lengviau pašalinti;
  • - Prieš maudymą iššukuokite katę;
  • - Į katės ausis įdėkite vatos gumulėlius, kad vanduo nedirgintų ausų, į katės akis galite įlašinti apsauginių akių lašų, kurie apsaugotų nuo šampūno dirginimo;
  • - Nepilkite vandens ant katės galvos;
  • - Labai gerai išskalaukite ir išdžiovinkite kailį;
  • - Po maudymosi duokite katei skanėstą.

Katės maudymu rūpinkitės tik tuomet, kai tai akivaizdžiai reikalinga ir katė negali išsilaižyti pati. Visiškai normalu, kad katė nugyvena visą gyvenimą nė letenos į vandenį neįmerkus.

Parengė Greta Varanavičiūtė
(straipsnio reitingas +13)

Skaitykite komentarus 2


reklama