Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Klausk eksperto

Kas per liga?



brigitele
Žinučių: 40
Musu kate slapinasi kraujais ir nezinome kas per liga ir kaip ja gyditi.
2010-02-05 16:38:24
ladydog
Žinučių: 1626
Gali būti, kad tai, kačių akmenligės sindromas (kai kur dar vadinamas apatinių šlapimo takų sindromu) – tai susirgimas, kuomet kačių šlapimo pūslėje ir šlapimtakiuose pradeda formuotis į smėlį panašūs dariniai, kurie palaipsniui didėja, ant jų dedasi vis nauji sluoksniai ir susidaro akmenys – urolitai, kurie gali užkimšti šlapimo takus ir pridaryti gana daug bėdų.
Kačių organizme šlapimo akmenys (urolitai) gali būti ir be jokių klinikinių simptomų, tačiau gan dažnai dėl jų atsiradimo pasireiškia hematurija (kraujas šlapime), polakurija (padažnėjęs šlapinimasis) ir dizurija (pasunkėjęs šlapinimasis). Nemažai kačių pradeda šlapintis ne savo dėžutėje, o kitur – ant vonios grindų, virtuvėje, koridoriuje. Kai kada urolitai gali dalinai arba visiškai užkimšti šlapimtakį (vamzdelį, kuriuo šlapimas pasišalina iš šlapimo pūslės į išorę), tuomet šlapimo išsiskiria mažai arba neišsiskiria visai. Šlapimtakio užsikimšimas – tai kritinė būklė katei, jį visuomet lydi stiprus skausmas ir pavojus gyvybei. Šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į dažnesnį katės bėgimą į tualetą, stanginimąsi ir jokiu būdu nesumaišyti to su vidurių užkietėjimu.

Kodėl susergama akmenlige, dar nėra aišku. Aišku tik tiek, kad kačių akmenys formuojasi ne dėl vienos priežasties, bet pirmiausiai dėl padidėjusio mineralinių medžiagų kiekio šlapime, antra – dėl šlapimo rūgštingumo. Ligai atsirasti turi įtakos paveldimumas, veislė, amžius. Labai daug įtakos tam turi ir gyvūno ėdesys: didelis kai kurių mineralinių medžiagų kiekis racione (pvz., magnio, fosforo, kartais ir kalcio), šėrimas žmogaus maisto likučiais, pernelyg vienodas nesubalansuotas maistas (pvz., vien tik marketinis maistas ar vien tik mėsa) sąlygoja akmenų formavimąsi. Antsvoris ir per mažas judėjimas, gyvenimas namie ir neišėjimas į lauką taip padeda akmenims formuotis, nes tingūs gyvūnai rečiau eina į savo tualetą, rečiau šlapinasi, o šlapimui užsilaikant pūslėje jame esančios mineralinės medžiagos bei druskos nusėda dugne, sulimpa su gleivėmis ir pradeda formuotis akmenys.

Ligos požymiai.

1. Gyvūnas tampa neramus ir dirglus;
2. jis dažnai bėga šlapintis, dažniausiai nesėkmingai – išsiskiria mažai šlapimo arba visai nieko. Kai kada tai galima sumaišyti su vidurių užkietėjimu;
3. katinas gali pradėti šlapintis neįprastose vietose;
4. šlapimas būna raudonas – dėl smėlio ar akmenų slinkimo šlapimo takais nubrozdinama gleivinė ir atsiranda kraujo;
5. katinas dažnai laižo savo lyties organus;
6. šlapinimasis būna skausmingas ir sukelia kančias, todėl jį dažnai lydi gailus miauksėjimas ar net rėkimas;
7. šlapimui besikaupiant pūslėje padidėja pilvas, jis tampa kietas ir skausmingas.

Pas mano katiną buvo akmenys, jis pradėjo dažnai šlapintis, beabėjo šlapinosi krauju ir ne savo dėžutėje, o vonioje, virtuvės kriauklėje, ant kedžių ampušalų... Tapo neramus. Pakito jo šlapinimosi poza.
Akmenys gali būti dar ne dideli, tada veterinaras jums pasiūlys gydymą keičiant maistą. o jei dideli, gali būti, kad teks katytei atlaikyti operaciją.

Jei pastebėjote nors vieną iš šių simptomų, nuvežkite savo katytę pas veterinarą apžiūrai
2010-02-07 14:47:27, pakeista: 2010-02-20 18:03:57
reklama