
Pagiriamasis žodis katei
Volunge, 2010-02-25 10:06:24

Kuo katės gydo žmones? Viena versijų – biolauku. Mokslininkai nustatė, kad kiekvienas gyvas padaras turi savo biolauką, kuris keičiasi pagal savijautą. Žmogaus ir gyvūno bendravimo metu jų auros rezonuoja, ir sveika katė arba šuo „išlygina“ nesveikuojančio šeimininko organo svyravimus.
Pragmatiškiau nusiteikusių mokslininkų nuomone, gydomasis poveikis pasireiškia tuomet, kai žmogus glosto katę: gyvūno plaukai trinasi vienas į kitą, ir rezultatas – atsiranda stiprus elektros laukas. Šiandien jau įrodyta, jog elektros srovė gydo uždegimo židinius, žudo mikrobus, padeda greičiau sugyti audiniams, gerina kraujotaką. Specialistai padarė išvadą: „katės terapija“ veiksmingiausia sergant sąnarių ir ginekologinėmis ligomis.
Katės gydo ir garsu. 27–47 hercų dažnio garsai (būtent tokiu garso diapazonu murkia šie gyvūnai) gerai veikia nervų sistemą, gerina kraujotaką, normalizuoja kraujospūdį, stabilizuoja širdies ritmą. Be to, stiprina kaulus, o tai labai svarbu moterims po menopauzės.
1990-ųjų pradžioje Amerikos psichologams pradėjus taikyti gyvūnų terapiją, jų patirtis parodė, kad nemažai psichikos problemų turinčių žmonių gali išgydyti katės. Jos padeda atsikratyti depresijos, narkotikų potraukio. Stulbinamų rezultatų galima pasiekti, jei autizmu sergantys vaikai gali žaisti su kate. Šis keturkojis tokiems neįgaliesiems tampa savotišku tiltu tarp jų ir juos supančio pasaulio.
Vokietijos mokslininkai teigia, kad tie, kurie laiko katę, gyvena vidutiniškai 10 metų ilgiau už jos niekada nelaikiusiuosius. Iš žmonių, kurie patyrė insultą ir gyvena metus ir ilgiau, daugelis laiko katę. Įrodyta, kad vieni gyvenantys žmonės, jei laiko katę ar šunį, nesijaučia vieniši. Jie turi kuo rūpintis, žino, kad juos augintinis myli, todėl pagerėja ir dvasinė, ir fizinė jų savijauta
http://gyvenimas.delfi.lt/namai_ir_seima/article.php?id=29291379
Norėdami komentuoti prisijunkite arba registruokitės čia |