Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mice parkas

Žmogiškos keturkojų augintinių bėdos - antsvoris


spanielia, 2012-11-21 20:46:04


Pildyti svajones tų, kuriuos mes mylite – šventas reikalas. Ši taisyklė galioja ir kalbant apie naminius gyvūnėlius. Jeigu meilę savo keturkojui draugui įrodinėsite papildoma porcija ėdalo, jam gali kilti labai rimtų sveikatos problemų. Taigi kaip iš meilės savo šuneliui ar kačiukui nepadaryti jam meškos paslaugos.
Taip, nuo antsvorio problemos kenčia ne tik žmonės, bet ir jų augintiniai. Priežastys, kodėl šunys ar katės nutunka, taip pat labai žmogiškos: sėslus gyvenimo būdas ir netinkama mityba.
Skirtumas tik tas, kad žmonės visgi gali priimti nelengvą sprendimą keisti savo gyvenimo būdą: pradėti sportuoti, kreiptis į dietologą ar tiesiog mažiau valgyti. Naminiai gyvūnėliai tokios galimybės neturi. Jų sveikata ir gera savijauta – jūsų atsakomybė, o normali fizinė forma – jums skirta užduotis.
Atgal į gamtą?
Visų gyvūnų prigimtis – aktyvumas ir judesys. Šunys ir katės – tikri medžiotojai. Sekti, gaudyti, bėgioti, žaisti tiesiog jų kraujyje. O ką jiems galime pasiūlyti mes? Jaukų, tačiau nedidelį voljerą ar būdą? Pasyvų gyvenimą vieno kambario bute, su galimybe į lauką pažvelgti tik pro langą? Daug ėdalo, o desertui – liekanų nuo mūsų pačių sotaus vakarienės stalo? Jūsų katė ar šuo neturi ko medžioti, neturi ko gaudyti, neturi su kuo žaisti gaudynių...
Todėl visai nieko keisto, kad per gana trumpą laiką naminiai gyvūnėliai gali virsti didžiulėmis pūkuotomis pagalvėlėmis ant keturių letenų. Baisiausia, kad šeimininkams tai dažniausiai labai patinka – jie noriai svečiams giriasi, koks mylimas ir prižiūrėtas jų augintinis.
Veterinarai ir gyvūnų apsaugos specialistai jau seniai skambina pavojaus varpais: ekonominiu požiūriu stipresnėse Europos valstybėse ir Amerikoje antsvorio turi kas antras šuo ir katė!
Kas yra normalu?
Naminių gyvūnėlių antsvoris jau ne kartą tapo pagrindine įvairių tarptautinių konferencijų ir seminarų tema, veterinarijos ir dietologijos specialistai atlieka įvairius tyrimus. Tačiau jų visų išvados gana lengvai nuspėjamos ir be mokslinių teorijų: kačių ir šunų šeimininkai tiesiog neteisingai maitina savo numylėtinius, nes paprasčiausiai neturi reikiamų žinių, koks turėtų būti šuns ar katės mitybos racionas, koks turėtų būti sveikas keturkojo gyvenimo būdas.
Jeigu ir patys žmonės turi antsvorio problemą ir visai nesistengia keisti gyvenimo būdo ir mitybos įpročių, per daug sveriantis augintinis jiems iš viso neatrodo problema. Visai priešingai – tokie žmonės net didžiuojasi tuo, kad jų šuo ar katė sudėjimu panašėja į šeimininkus. Susipranta tik tada, kai augintiniams kyla rimtų sveikatos problemų.
Koks svoris, kalbant apie šunis ar kates, yra normalus? Turbūt paprasčiausias būdas pasitikrinti, ar viskas gerai – normalios jūsų augintinio kūno proporcijos. Augintinio kaulų plika akimi neturi matytis, tačiau jie turėtų būti be vargo apčiuopiami. Turi aiškiai matytis gyvūno talija, tačiau pilvo ir krūtinės srityje apčiuopiamas ir nestoras riebalų sluoksnis. Aišku, gyvūnų svorio normos skiriasi – labai daug priklauso nuo veislės ypatybių.
Sveika mityba keturkojams
Kasdieninė augintiniui būtina ėdalo norma – šią informaciją šuns ar katės šeimininkas privalo žinoti labai gerai. Tuščias dubenėlis ir alkanas žvilgsnis tikrai nėra priežastis vėl atidaryti šaldytuvą ir ieškoti, kuo gi čia pradžiuginus savo keturkojį stebuklą.
Neretai šeimininkai augintinį permaitina grįžę iš sodo ar sodybos į miestą. Gyvūnai, kelis mėnesius išbuvę gamtoje, neretai sulįsta – ir tai visai natūralu, juk jie paprasčiausiai daugiau juda. Be to, karštas oras slopina apetitą, todėl jie ir mažiau ėda.
Grįžus į miestą svoris anksčiau ar vėliau grįžta, bet nekantrūs šeimininkai vis tiek pradeda dejuoti: ak, kaip sulyso vargšelis – teliko vien oda ir kaulai. Savaime aišku, jog tokiam vargšeliui dažnai siūlomas papildomas kąsnelis, todėl nenuostabu, jog keturkojis priauga daugiau svorio nei reikėtų.
Gyvybingumą ir gerą savijautą jūsų augintiniui užtikrina tik ilgi pasivaikščiojimai ir aktyvūs žaidimai. Jokiais būdais nevenkite šių ritualų – juk to aktyvaus laiko su savo šeimininku jūsų keturkojis draugas taip kantriai laukia ir labai vertina.
Katėms ir šunims skirti žaislai – ne tik pramoga, bet ir neblogi treniruokliai, stimuliuojantys gyvūno aktyvumą ir skatinantis gyvuliškus instinktus neužmigti tingiu miegu. Surasti, atnešti, įvykdyti komandą – savo mylimą šunį treniruokite net ir tada, kai visas komandas jis jau puikiai mokės. Leiskite augintiniui demonstruoti savo įgūdžius ir lankstumą – tai tik į naudą jam pačiam.
Specialistai pateikia savą versiją, kodėl naminius gyvūnus ima kankinti antsvoris. Štai keletas jų:
· Pernelyg reti apsilankymai veterinarijos klinikoje. Jūsų naminio gyvūnėlio antsvorio problemą profesionaliai diagnozuoti gali tik veterinaras. Šiuo klausimu šuns ar katės šeimininkai objektyvūs būti paprasčiausiai negali. Būtent dėl šios paprastos priežasties būtina reguliariai lankytis veterinarijos klinikoje ir tikrinti jūsų numylėtinio sveikatą.
· Netinkama augintinio priežiūra po kastracijos ar sterilizacijos procedūros. Po minėtosios procedūros keturkojo organizme prasideda kardinalūs hormoniniai pokyčiai. Gali pastebimai išaugti jūsų šuns ar katės apetitas, o energijos sąnaudos sumažėti. Todėl labai svarbu stebėti, kiek jūsų numylėtinis ėda.
· Nesubalansuotas mitybos racionas. Neleiskite vaikams ir svečiams augintinį lepinti maisto gabalėliais nuo stalo. Žmonėms skirtas maistas gali tapti augintinio antsvorio priežastimi.
· Fizinio aktyvumo trūkumas. Reguliarus fizinis krūvis - puiki ne tik antsvorio prevencijos priemonė, tačiau ir būdas išvengti su nutukimu siejamų širdies ir kraujagyslių ligų, kuriomis serga ir mūsų mažieji keturkojai draugai. Specialistai rekomenduoja šunis išvesti pasivaikščioti bent 2-3 kartus per parą (vieno pasivaikščiojimo trukmė – ne trumpiau valandos).
· Cukrinio diabeto simptomų ignoravimas. Nuolatinis troškulys, pykinimas, silpnumas, apetito praradimas, svorio netekimas ir šėrimasis – vieni būdingiausių cukrinio diabeto požymių. Jeigu pastebėjote šiuos požymius, nedelsdami kreipkitės į veterinarą, kuris atliks visus reikiamus tyrimus ir skirs gydymą, stabilizuosiantį jūsų augintinio sveikatos būklę.


info: http://gyvenimas.delfi.lt/namai_ir_seima/zmogiskos-keturkoju-augintiniu-bedos-antsvoris.d?id=59949367
DELFI



reklama