Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Amerikos trumpaplaukis

Amerikos trumpaplaukis
Veislės istorija

Šimtmečius Šiaurės amerikiečiai laikydavo kates, kurios medžiodavo graužikus ir kitus kenkėjus, bei būdavo šeimos augintiniais. Tos katės buvo panašios į Amerikos trumpaplaukes kates. Amerikos trumpaplaukės atvyko į Šiaurės Ameriką kartu su ankstyvaisiais Anglų gyventojais.

Dvidešimto amžiaus pradžioje į Šiaurės Ameriką buvo atvežama vis daugiau kačių, kurios būdavo kryžminamos su vietinėmis. Tai sustiprino Šiaurės Amerikos gyventojų norą išsaugoti savo gimtąją veislę. Amerikos trumpaplaukės buvo viena iš pirmųjų penkių kačių veislių užregistruotų Kačių mylėtojų asociacijoje. Veislė oficialiai pripažinta buvo 1966 metais. Šiandien JAV Amerikiečių trumpaplaukės vienos populiariausių kačių.  

Charakteristika

Galva didelė, šiek tiek pailga. Snukis kvadratinis. Ausys vidutinio dydžio. Akys didelės, plačios. Kūnas raumeningas. Kojos vidutinio ilgio ir raumeningos. Pėdos apvalios, su penkiais pirštais ant priekinių kojų ir keturias pirštais ant užpakalinių kojų. Uodega vidutinio ilgio ir smaila.

Temperamentas

Amerikos trumpaplaukės žinomos kaip švelnios, draugiškos, žaismingos. Paprastai gerai sutaria su vaikais ir net šunimis. Tylios. Mėgsta žaisti tiek su žaislais, tiek su šeimos nariais. Idealiai tinka viengungiams, šeimoms su vaikais, pradedantiems kačių augintojams ir šeimoms turintiems kitų augintojų.

Priežiūra

Vidutiniškai besišeriantį kailį turėtų užtekti pašukuoti kartą per savaitę. Mėgsta draugiją, tačiau puikiai gali pabūti vienos namuose. Tai ilgaamžės katės. Gerai prižiūrimos gali gyventi net 20 metų.
Statistiniai duomenys:

reklama