Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:

Kačių veislėsAmerikos trumpaplaukis
Šimtmečius Šiaurės amerikiečiai laikydavo kates, kurios medžiodavo graužikus ir kitus kenkėjus, bei būdavo šeimos augintiniais. Tos katės buvo panašios į Amerikos trumpaplaukes kates.
Bengalijos
Bengalijos katės pakankamai nauja ir prieštaringai vertinama veislė, kurios vis didėjantį populiarumą iš dalies nulemia jos laukinė, egzotiška išvaizda. Bengalijos katės istorija prasidėjo sukergus Azijos leopardines kates su naminėmis.
Birmos
Birmos kačių kilmė yra paslaptinga, bet žavinga. Lengenda sako, kad ši veislė kilo iš Birmos, kur ji buvo laikoma šventa ir gyveno šventykloje su šventikais, kurios auksinė deivė Tsun-Kyan-Kse buvo gražių mėlynų akių.
Britų trumpaplaukis
Britų trumpaplaukės katės kilusios iš beveislių gatvės kačių, kurias XIX amžiaus pabaigoje anglų veisėjai atrankos būtų pradėjo veisti. Vėliau buvo kryžminamos su persų veislės katėmis dėl spalvų įvairovės ir didinat kūno masę.
Egzotų trumpaplaukis
Egzotų trumpaplaukės išvestos kryžminant Birmos kates, britų ir amerikiečių trumpaplaukes, rusų mėlynąsias ir persų veislės kates. Persų veislės katės kryžminimui pradėtos naudoti 1960 metais, siekiant sustiprinti veislės tipą.
Kornvalio Reksas
Anglijoje 1950 m. vienoje vadoje gimė labai neįprastas kačiukas. Jo kailiukas buvo trumpas ir banguotas. Paaugus jo išvaizda dar labiau pasikeitė. Savininką konsultavę genetikos specialistai nustatė, jog taip atsitiko natūraliai mutavus genams.
Meino meškėnas
Meino meškėnų kilmė aiškinama net keliomis legendomis. Viena jų teigia, kad jūreiviai dar 1800 metais į laivą pasiimdavo šias kates, kurios kartais likdavo krante. Kita legenda sako, jog Meino meškėnai buvo išvežti į Ameriką Marijos Antuanetės nurodymu.
Persų
Persų veislės katės atkeliavo į Europą kartu su pirkliais ir tyrinėtojais, kurie gabendavosi jas kartu su juvelyriniais dirbiniais, brangakmeniais, šilku ir kt. Ameriką Persai pasiekė 1800-ųjų metų pabaigoje, kur buvo entuziastingai sutikti.
Rusų melsvoji
Rusų melsvosios katės veislės kilmė apgaubta paslapties. Vieni mano, kad Rusų melsvosios katės į Europą buvo atgabentos jūreivių 1800 metais. Legenda byloja, kad Rusų melsvosios kilo iš Rusijos carų augintų kačių.
Sfinksas
Sfinksas yra beplaukė katė, kuri atsirado natūralios mutacijos dėka. 1966 metais Toronte, Kanadoje vienos katės vadoje gimė beplaukis kačiukas, taip ir prasidėjo Sfinkso istorija. Kitur pasaulyje taip pat gimdavo tokie kačiukai, kurie buvo kergiami.
Siamo
Siamo kačių veislė yra viena seniausių ir viena labiausiai žinomų pasaulyje. Veislės kilmės pėdsakai veda į 14 amžiaus Tailandą. Gyveno vietos karališkoje šeimoje. Europoje ir JAV ši veislė atsirado 1800 metais.
Sibiro
Sibiro kačių veislė gyvuoja mažiausiai 1000 metų ir didžiuojasi vadinama nacionaline Rusijos kačių veisle. Ji yra tarp pirmųjų veislių pasirodžiusių kačių parodoje Anglijoje 1871 metais.
Škotų nulėpausis
Škotų nulėpausės istorija prasideda 1961 metais, kai piemuo ūkyje pastebėjo baltą katytę nulinkusiomis ausimis. Ji priminė pūkuotą pelėdą. Piemuo priglaudė katytę ir pavadino ją Siuzi.
Turkų angora
Turkų angora viena seniausių kačių veislių. Turkų angoros kilo iš Turkijos. JAV šios katės pasirodė 1700 metais. 1900 metai veislė buvo ant išnykimo ribos, taigi buvo imtasi jos atkūrimo.
reklama