Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Bengalijos

Bengalijos
Veislės istorija

Bengalijos katės pakankamai nauja ir prieštaringai vertinama veislė, kurios vis didėjantį populiarumą iš dalies nulemia jos laukinė, egzotiška išvaizda. Bengalijos katės istorija prasidėjo sukergus Azijos leopardines kates su naminėmis. Pirmą kartą Bengalijos katės atsirado JAV 1970 metais, o parodoje pasirodė – 1985 metais.

Charakteristika

Bengalijos katė atrodo kaip mažas leopardas, dėl savo dėmėto kailio, glotnaus ir raumeningo kūno, ovalo formos akių, plačios nosies ir pleišto formos galvos. Jos užpakalinės kojos šiek tiek ilgesnės nei priekinės kojos. Kailis šilkinis, nuo trumpo iki vidutinio ilgio. Subręsta iki antrųjų gyvenimo metų.

Temperamentas

Bengalijos katės aktyvios, triukšmingos ir labai gudrios. Stebėdamos žmonių veiksmus jos išmoksta atsidaryti spintos, kambario duris ir netgi langus. Gali lipti sienom, tupėti ant šaldytuvų ar užlipti ant kito pačio aukščiausio baldo namuose. Nepaisant sparčiai augančio šios veislės populiarumo, tai tikrai nėra ta veislė, kurią gali auginti kiekvienas. Labiausiai jos tinka patyrusiems, aktyviems kačių augintojams. Tai labai bendraujantis gyvūnas, kuriam reikia nemažai dėmesio. Mėgsta žaisti žaidimus, vaikščioti su pavadėliu, išdykauti su vandeniu jums plaunant indus ar maudantis. Mėgsta blizgančius daiktus, kuriuos gali pavogti arba paslėpti.
 
Priežiūra

Bengalijos katės paprastai nebijo vandens, todėl reikalui esant, jas galima paprastai ir be vargo išmaudyti. Reguliariai šukuokite ir valykite ausis.
Statistiniai duomenys:

reklama