Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Kornvalio Reksas

Kornvalio Reksas
Veislės istorija

Anglijoje 1950 m. vienoje vadoje gimė labai neįprastas kačiukas. Jo kailiukas buvo trumpas ir banguotas. Paaugus jo išvaizda dar labiau pasikeitė. Savininką konsultavę genetikos specialistai nustatė, jog taip atsitiko natūraliai mutavus genams. Specialistai pasiūlė sukergti kačiuką, kad sulaukti tokių pačių palikuonių. Rezultatas buvo du kačiukai ir trijų kačiukų vados. Pavadinimas Reksas (angl. Rex) kilo iš panašaus kailio tipo Rex triušių rūšies. 

Charakteristika

Skiriamasis Kornvalio Rekso bruožas ne tik jo trumpas kailiukas, kuris, greičiau, primena pavilnę, bet ir jo didelės ausys. Galva kiaušinio formos, pakankamai maža, stiprus žandikaulis. Kūnas ilgas, plonas ir raumeningas. Kojos ilgos ir plonos. Kailis nepaprastai minkštas, galima didelė spalvų įvairovė.

Temperamentas

Kornvalio reksas
yra aktyvus nuotykių ieškotojas. Mėgsta tyrinėti aplinką, viską apuostyti, ant visko užlipti ir būti dėmesio centre. Dėl savo trumpo kailio yra jautrūs šalčiui. Šilumos ieško arti radiatorių, šildyklių net įsitaisydami ant kompiuterio monitoriaus. Tai puikūs kompanionai, gerai sutaria su vaikais, tinka šeimoms, kuriose yra ir kitų naminių gyvūnėlių.

Priežiūra

Trumpa kailiuką nesudėtinga prižiūrėti. Kornvalio Reksai šeriasi, bet mažiau nei kitos katės. Tai puikios sveikatos katės.
 

Statistiniai duomenys:

Klubas:
narių: 107    prezidentas: Cornishrex
Kornvalio Reksų veislės kačių šeimininkus vienijantis klubas.
reklama