Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Meino meškėnas

Meino meškėnas
Veislės istorija

Meino meškėnų
kilmė aiškinama net keliomis legendomis. Viena jų teigia, kad jūreiviai dar 1800 metais į laivą pasiimdavo šias kates, kurios kartais likdavo krante. Kita legenda sako, jog Meino meškėnai buvo išvežti į Ameriką Marijos Antuanetės nurodymu tuo metu, kai Prancūzijoje vyko revoliucija. Vis gi yra manoma, jog Meino meškėnai išvesti kryžminant trumpaplaukes su ilgaplaukėmis katėmis, kurios buvo atvežtos jūreivių ar vikingų.

Charakteristika


Meino meškėno galva vidutiniškai plati. Ausys didelės, plačios su styrančiais plaukų kuokšteliais ant smailų jų galiukų. Akys didelės ir išraiškingos. Kūnas nuo vidutinio iki didelio, turi būti proporcingas. Pėdutės didelės, apvalios, plaukuotos su keturiais pirštais ant galinių, penkiais ant priekinių pėdučių. Kojos vidutinio ilgio, proporcingos kūnui. Uodega išskirtinai ilga. Kailis nuo ilgo iki vidutinio ilgio plauko, minkštas ir švelnus. Žiemą kailis storesnis, vasarą plonesnis. Spalvų įvairovė nuo juodos iki baltos, dažniausiai sutinkama ruda ar raina.

Temperamentas

Tai mažas kačiukas didelės katės kūne labai melodingu balsu. Žaismingos, draugiškos, mėgstančios tiek žmogaus, tiek kitos katės ar šunelio draugiją. Labai gudrios. Tinka šeimoms su vaikais ir pradedantiems kačių augintojams.

Priežiūra

Nereikalauja ypatingos priežiūros. Tai stiprios, atsparios, prie aplinkos sąlygų prisitaikančios katės.
Statistiniai duomenys:

reklama