Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:

Persų
Veislės istorija

Persų veislės katės atkeliavo į Europą kartu su pirkliais ir tyrinėtojais, kurie gabendavosi jas kartu su juvelyriniais dirbiniais, brangakmeniais, šilku ir kt. Ameriką Persai pasiekė 1800-ųjų metų pabaigoje, kur buvo entuziastingai sutikti. Amerikos veisėjai ėmėsi tobulinti šių kačių išvaizdą, kailį, jo spalvą. Netrukus buvo išvestos tokios Persų katės, kokias mes matome šiandien.

Charakteristika


Išskirtinis Persų kačių bruožas, žinoma, yra jų ilgas pliušinis kailis. Storas, blizgus kailis ant viso kūno sudaro didelės ir apvalios katės įspūdį. Galva plati, apvali. Akys didelės ir apvalios. Ausys mažos ir apvalios. Kūnas raumeningas, platus, žemas. Letenos didelės ir apvalios. Uodega proporcinga kūnui, ne per ilga. 

Temperamentas

Tai meilios, lipšnios, atsidavusios ir supratingos katės tinkamos tiems, kurie sugeba rasti laiko reguliariai jų priežiūrai. Persų katės švelnios, mėgstančios kitų žmonių ar gyvūnų kompaniją. Tačiau kartais joms reikia ramybės, kad pasimėgautų vienuma. Šių kačių balsas švelnus, bet jos retokai jį demonstruoja. Puikiai medžioja peles.

Priežiūra

Savaime suprantama, jog daugiausiai priežiūros pareikalaus Persų katės kailis, kuris būdamas ilgas greitai veliasi. Būtent todėl jį reikėtų nuolat šukuoti nuo mažens, taip katė pripras prie šukavimo ir galbūt net jį pamėgs. Derėtų nepamiršti ir akių, kurios linkusios ašaroti.
Statistiniai duomenys:

Klubas:
narių: 220    prezidentas: egzotukai3
Persų veislės kačių šeimininkus vienijantis klubas.
reklama