Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Rusų melsvoji

Rusų melsvoji
Veislės istorija

Rusų melsvosios katės veislės kilmė apgaubta paslapties. Vieni mano, kad Rusų melsvosios katės į Europą buvo atgabentos jūreivių 1800 metais. Legenda byloja, kad Rusų melsvosios kilo iš Rusijos carų augintų kačių. Pradžioje vadintos Archangelsko katėmis, pirmą kartą Anglijoje pasirodė 1875 metais. Savo klasėje pirmą kartą pasirodė 1912 metais. Maždaug 1900 metais buvo atvežtos į JAV.  Antrojo pasaulinio karo metais buvo ant išnykimo ribos. Veislės atkūrimu buvo susirūpinta 1940 metais. 1960 metais grupelė Britų veisėjų susivienijo tam, kad atkrurtų originalią pradinę Rusų melsvosios katės išvaizdą.

Charakteristika

Išskirtinis šios katės bruožas – melsvai pilkas ir blizgus jos kailis. Kūnas vidutinio dydžio, proporcingas, raumeningas suteikiantis katei elegantišką išvaizdą. Juda gracingai. Ausys didelės ir smailėjančios. Akys didelės ir apvalios. Kojos ilgos, letenėlės ovalios, mažos. Ilga uodega.

Temperamentas

Rusų melsvosios katės labai prisiriša prie savo šeimininkų, tačiau gali būti drovios su nepažįstamaisiais. Sutaria su kitais gyvūnais ir vyresniais vaikais. Tinka dirbantiems vienišiams, taip pat pradedantiems kačių augintojams. Tai nepriklausomos ir inteligentiškos katės. Vidutiniškai aktyvios, mėgsta žaisti. Lengvai auklėjamos ir pakankamai tylios.

Priežiūra

Rusų melsvosios mėgsta švarią savo gamtinių reikalų dėželę. Jei ji pernelyg nešvari katė gali nuspręsti gamtinius reikalus atlikti kur nors kitur. Todėl labai svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Trumpas kailis nereikalauja ypatingos priežiūros.  
 
Statistiniai duomenys:

Straipsniuose:
Klubas:
narių: 42    prezidentas: supreme
Rusų melsvųjų veislės kačių šeiminkus vienijantis klubas.
reklama