Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Sfinksas

Sfinksas
Veislės istorija

Sfinksas yra beplaukė katė, kuri atsirado natūralios mutacijos dėka. 1966 metais Toronte, Kanadoje vienos katės vadoje gimė beplaukis kačiukas, taip ir prasidėjo Sfinkso istorija. Kitur pasaulyje taip pat gimdavo tokie kačiukai, kurie buvo kergiami norit išsaugoti šią rūšį ir sustiprinti genofondą. Tai ganėtinai nauja veislė.

Charakteristika

Pagrindinis skiriamasis šių kačių bruožas, žinoma, yra tai jog jos neturi kailiuko. Oda raukšlėta ir labai elastinga. Ypatingai raukšlėti būna Sfinksų jaunikliai. Jų kūnas – vidutinio dydžio, raumeningas, grakštus. Galva kiek pailga. Ausys didelės, siaurėjančios. Akys didelės, jų spalva turi derėti prie odos spalvos. Uodega ilga, tiesi ir siaura.

Temperamentas

Tai labai protingos, žaismingos katės. Jos puikūs kompanionai. Tikros smalsuolės. Tinkas šeimoms su vaikais, vienišiams ar patyrusiems kačių augintojams. Sfinksai judrūs, mėgstantys bendrauti, todėl svarbu jiems skirti laiko, aprūpinti žaislais, kad turėtų kur išlieti susikaupusią savo energiją. Sfinksą auklėti nebus sudėtinga, nes tai paklusnios katės. Nemėgsta būti vienos, todėl joms reikia daug žmogaus dėmesio.

Priežiūra


Būtina reguliariai prižiūrėti, valyti Sfinkso odą, nes priešingu atvejų ją gali pradėti berti ar net luptis. Saugokite, kad neperšaltu.
 
Statistiniai duomenys:

reklama