Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:

Siamo
Veislės istorija

Siamo kačių veislė yra viena seniausių ir viena labiausiai žinomų pasaulyje. Veislės kilmės pėdsakai veda į 14 amžiaus Tailandą. Gyveno vietos karališkoje šeimoje. Europoje ir JAV ši veislė atsirado 1800 metais. Pirmasis žinomas JAV Siamo veislės katinas buvo padovanotas pirmajai šalies poniai. Siamo katės buvo mėgiamos Baltuosiuose Rūmuose. Šiandien tai viena iš penkių populiariausių veislių.

Charakteristika

Išskirtinis šių kačių bruožas – gilios, mėlynos jų migdolo formos akys. Kūnas raumeningas, gražiai sudėtas, grakštus. Galva vidutinio dydžio. Didelės ausys. Kojos ilgos. Pėdutės mažos, ovalo formos. Kailis švelnus, minkštas ir trumpas. Jaunikliai gimsta balti, patamsėjimai ant snukučio, ausų, uodegos ir letenėlių atsiranda jiems augant.

Temperamentas

Siamo katės turi tvirtą ir stiprų balsą, kuris primena verkiantį kūdikį. Tai mėgstančios bendrauti katės, kurios geba pačios išsireikalauti dėmesio. Joms patinka dalintis viena pagalve miego metu. Apskritai, žmogaus kompanija Siamo katėms labai svarbu, todėl nederėtų ilgam palikti jų vienų. Garsiai murkia glostomos, nes tą nepaprastai mėgsta, o už šeimininko rodomą meilę atsilygina tuo pačiu. Siamo katės labai protingos, jų galima išmokyti įvairių triukų, tai dažnos cirko artistės. Tinka auginti patyrusiems kačių augintojams, šeimoms su kitais naminiais gyvūnais.

Priežiūra

Svarbu kruopščiai prižiūrėti Siamo kačių ausis. Kailis nereikalauja didelės priežiūros, kartą per savaitę pašukuokite šepečiu.
 
Statistiniai duomenys:

Klubas:
narių: 27    prezidentas: smileja
Siamo veislės kačių šeimininkus vienijantis klubas.
reklama