Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:

Sibiro
Veislės istorija

Sibiro kačių veislė gyvuoja mažiausiai 1000 metų ir didžiuojasi vadinama nacionaline Rusijos kačių veisle. Ji yra tarp pirmųjų veislių pasirodžiusių kačių parodoje Anglijoje 1871 metais. Pirmosios Sibiro veislės katės JAV pasirodė 1990 metais. Šiandien Sibiro katės papuola į populiariausių kačių veislių 30-tuką.

Charakteristika

Kūnas stambus, raumeningas ir tvirtas. Kailis ilgas arba pusiau ilgas. Galimos visos spalvos ir jų deriniai išskyrus šokoladinę. Uodega vidutinio ilgumo, gausiai apaugusi kailiu. Galva vidutiniško didumo. Akys apvalios, didelės ir išraiškingos, jų spalva nepriklauso nuo kailio.

Temperamentas

Tai didelės ir galingos katės, atsidavusios žmogui kaip šuo. Jos atletiškos ir energingos. Puikiai sutaria su vaikais, todėl tinka šeimoms turinčioms vaikų, padedantiems kačių augintojams, bei aktyviems žmonėms. Sibiro katės labai smalsios, vienu grakščiu šuoliu gali pasiekti aukščiausius paviršius. Tylios ir prieraišios, už žmogaus meilę atsidėkos jaukiu murkimu. 

Priežiūra

Sibiro katės kailiui reikės nemažai priežiūros. Jis tampa storesnis žiemą, o išslenka pavasarį ir rudenį. Tuo metu kasdien derėtų šukuoti.
Statistiniai duomenys:

reklama