Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano katės
Titulinis Blogai Interviu su britų trumpaplaukių veislynu Amber Wishes*LT

Interviu su britų trumpaplaukių veislynu Amber Wishes*LT


dikis123, 2011-04-12 19:13:40

Veislyno augintinė DAME DE PIQUE LEGATOWKA *PL

Veislyno augintinė DAKOTA PERFECT BASTETA *LT su naujagimiu.

1. Kuo sužavėjo Jus britų trumpaplaukės, kad ryžotės pradėti jas veisti?
Britų trumpaplaukes man atsitiktinai parodė pusseserė, kai dar buvau maža. Šias kates įsimylėjau iš karto: apvalios galūnės, didelės akys, pliušinis kailis... Kai man sukako 15 metų ir susitaupiau pinigų veislinei katei, susiradau retos spalvos britukę Dakotą viename Telšių veislyne. Mane iškart patraukė šokoladinė spalva ir orandžinės akys. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Jau prieš pirkdama žinojau, kad tikrai noriu kačiukų, tokių pat rainų šokoladukų... Veislyną įkūriau praėjus dviems metams po katės įsigijimo, kai Dakota tapo nėščia.

2. Ką tokio keisto prikrėtė Jūsų augintinės? O gal jos labai ramios ir neverčia namų aukštyn kojom?
Šiuo metu veislyne yra dvi katės: Dakota ir 2010 m. iš Lenkijos atkeliavusi Damutė. Dakota yra labai judri katė, užėjus žaidimų metui kilimai, vazos, tapetai, lovos, užuolaidos ir kiti dalykai tikrai nukenčia... Tačiau ko tik dėl meilės savo katei neatleisi... Dakota jau turėjo pirmąją vadą ir po jos buvo sterilizuota, todėl gyvena su mano močiute ir savo ''žaidimų pasilakstymus'' tęsia ten. Damutė visiška priešingybė Dakotai. Ji daug ramesnė, daugiau ''šneka'', mėgsta miegoti. Žinoma, užėjus žaidimų metui ir ji parodo charakterį, kaip moka lipti užuolaidomis, tačiau su Damute lengviau susikalbėti, negu su Dakota.

3. Ar sunku prižiūrėti britų trumpaplaukių kailį? Ar jos tinkamos auginti bute, kur mažai erdvės?
Britukų kailį prižiūrėti visiškai nesunku. Jeigu nėra reikalo katės maudyti - nemaudykite. Šios katės yra labai švarios iš prigimties. Šėrimosi metu reikėtų su ranka švelniai perbraukti per kailį, nereikalingas kailis labai lengvai išsivalo ir be šukų pagalbos. Per dažnas šukavimas gali iššukuoti per didelį kiekį poplaukio, kuris britukams suteikia meškučio įvaizdį. Norint, kad kailio kokybė būtų puiki, reikia suderinti katės mitybą, papildomai galima duoti žuvų taukų, kurie suteikia kailiui žvilgesio.
Britų katės labai lengvai prisitaiko prie gyvenimo sąlygų, tad joms visiškai nereikalingi prabangūs rūmai. Tereikia, kad bute užtektų pakankamai erdvės visiems katės poreikiams įgyvendinti ir ji jausis kuo puikiausiai.

4. Britų trumpaplaukės labiau sutaria su kitais gyvūnais, nei su vaikais. Ar tai tiesa? Kaip yra pas Jus?
Šios katės iš tiesų puikiai sutaria su kitais gyvūnais. Net ir britukai, kurie mėgsta būti vieni, be problemų susitaiko, jei namuose su juo gyvena šuo, žiurkėnas ar kitas gyvūnas. Vaikai kitas klausimas. Kai kurie britukai mėgsta būti su jais, kai kurie - ne. Ši katė niekada be perspėjimo nedrėks, nerodys agresijos, tačiau ji visada parodys nepasitenkinimą akių kalba apie netinkamą elgesį, ką dažnai mėgsta daryti vaikai.

5. Kokia britų trumpaplaukių spalva Jums labiausiai patinka?
Populiariusia britukų spalva yra mėlyna. Kadangi aš visada mėgstu išsiskirti iš kitų, tai ir mano katės yra labai retų spalvų. Patys gražiausi britukai man yra tokie, kurie turi šokoladinės spalvos. Mano mylimiausia spalva - šokoladinė sidabrinė marmurinė. Ateityje būtinai turėsiu nors vieną katę veislyne tokios spalvos.

6. Ar sunku prižiūrėti ką tik gimusius Britukus? Ar mama pati prižiūri, ar tenka Jums?
Ką tik gimusius kačiukus prižiūrėti nėra sunku, jeigu gimdymas praeina be komplikacijų ir mama juos prižiūri be didesnio vargo. Katės kaip ir kiti gyvūnai turi įgimtą ''motinystės instinktą'', tad paprastai katė mama savo vaikelius prižiūri pati: prausia, šildo, maitina, mokina naudotis dėžute bei savarankiškai valgyti. Žinoma, pasitaiko kačių, kurios viso to nedaro, tuomet tenka įsikišti žmogui ir kačiukus maitinti bei šildyti pačiam bent pirmąsias 3 gyvenimo savaites. Tuomet į pagalbą reikia pasitelkti motinos pieno pakaitalą, kurio būna pirkti veterinarijos vaistinėse ir kačiukus maitinti pipetės ar švirkšto pagalba kas 2-4 val. Be viso to, kačiukus dar reikia gerai šildyti, masažuoti pilvukus pavalgius, žiūrėti ar jie atsirūgo, tinkamai nusišlapino bei juos prausti, t.y. nuvalyti drėgnomis servetėlėmis. Viskas yra panašu kaip su mažu vaiku, tik užtrunka ne kelis metus, o apie mėnesį, kol kačiukai savarankiškai išmoksta valgyti ir vaikščioti į dėžutę.

7. Kokiu įvertinimu parodose labiausiai didžiuojatės?
Parodų maratonas pas mus dar tik ateina, tačiau jau galime pasigirti, kad 2010 m. lapkričio mėnesį vykusioje Tarptautinėje kačių parodoje Kaune, mažoji Damutė antrąją dieną buvo nominuota į BIS, o vėliau laimėjo BEST IN SHOW katytės įvertinimą kačiukų klasėje! Kol kas tai yra didžiausias mūsų laimėjimas, bet tikimės, kad jų bus dar daugiau.

8. Ar vedate savo katytes į lauką? Jei vedate, tai kaip jos elgiasi lauke?
Mano abi katės nesiprašo į lauką. Dakota buvo kelis kartus lauke, tačiau didelio susidomėjimo nepareiškė būti gryname ore ir greitai spruko atgal į namus. Vis labiau artėjant pavasariui, planuoju ir Damutei parodyti, kas yra žolė, medžiai, paukšteliai...

9. Kokiu maistuku maitinate savo katytes? Ar jos noriai valgo?
Ši vieta yra sunkiausia turint brituką, nes dažnai šios katės nenori valgyti tai, ką joms siūlo šeimininkas. Pati savo kates šeriu įvairiai. Dakota šiuo metu noriai valgo sausą maistą sterilizuotoms katėms, taip pat gauna šiek tiek naminio maisto, kurį jai duoda močiutė. Su Damute dar kol kas vyksta karas, nes sauso maistelio ji nevalgo, tačiau nori maisto, kurį valgo šeimos nariai. Tad tenka imtis visokių gudrybių, kad jos mityba būtų subalansuota.
10. Ką patartumėte pradedantiesiems auginti britų trumpaplaukes?
Jeigu tik turite galimybę, prieš pirkdami brituką ar bet kokią kitą katę - gaukite naudingos informacijos iš žmonių, kurie apie šias kates žino labai daug. Taip bus daug lengviau suprasti, ko jūs ieškote ir ką tikitės auginti namuose. Tokią informaciją jums gali suteikti bet kuris veislynas Lietuvoje ar užsienyje. Taip pat nepamirškite, kad gyvūnas tai yra jūsų šeimos narys ir jam reikia skirti tiek pat dėmesio, kaip ir kitiems šeimoje esantiems asmenims ar augintiniams.

Klausimus pateikė - Ieva Adukevičiūtė
Į klausimus atsakinėjo - Toma Antonovaitė
AMBER WISHES*LT http://amberwishes.weebly.com/
Mice - AWLT

(blog'o reitingas +11)

Skaitykite komentarus 6
Kiti šio vartotojo blogai:

dikis123, 2012-02-02 18:15:48
Kažkoks naujas LGAC klubo veislynas "Wild Ben Elite" neva parduoda Abisinijos kačiukus tačiau nuotraukos internete vogtos, į prašymus išimti svetimų veislynų nuotraukas jie nereaguoja. Kačiukus per skelbimą parduoda 1,5 mėn. amžiaus...
dikis123, 2011-04-19 16:20:30
Stengemės niekuom neišsiskirti iš paprastų laukinių, benamių kačių, bet sekėsi lygiai taip pat kaip atrodyti panašiam į namą. Dauguma kčių buvo labai nedraugiškos ir mus vadindavo pasipūtusiais. Viena mišrūnė drįso mus išvadinti visokiausiais...
dikis123, 2011-04-19 16:17:51
Ir vėl eilinį kartą bandžiau pabėgti iš namų. Namų, kuriuos vadinti negalima namais. Namų, kuriuos galiu praminti kalejimu arba tiesiog gyvūnų fabriku. Pajutau rankas liečiančias mano papilvę ir gailiai sumurkiau. Tada netikėtai iškilau į viršų...
dikis123, 2011-04-16 20:59:11
1. Kuom Jus sužavėjo britų trumpaplaukės, kad ryžotes veisti šias gražuoles? Kodėl būtent Chinchilla? Sunku trumpai atsakyti kuo sužavėjo britų trumpaplaukių veislė ir būtent ši spalva. Kai pamačiau sidabrinio marginimo britų trumpaplaukius...
reklama