Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti ?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie kates
Rodyti apie:
Titulinis Veislės Egzotų trumpaplaukis

Egzotų trumpaplaukis
Veislės istorija

Egzotų trumpaplaukės išvestos kryžminant Birmos kates, britų ir amerikiečių trumpaplaukes, rusų mėlynąsias ir persų veislės kates. Persų veislės katės kryžminimui pradėtos naudoti 1960 metais, siekiant sustiprinti veislės tipą, tačiau kačiukai buvo visai kitokie nei tikėjosi veisėjai. Kadangi kačiukai buvo išvaizdūs veisėjai nusprendė dirbti su nauja veisle – egzotų trumpaplaukiais. Oficialiai veislė pripažinta 1967 metais.

Charakteristika

Puikiai sudėtos, stambių kaulų, minkštų apvalių linijų katės. Didelės, skaidrios, apvalios akys, toli viena nuo kitos. Jų spalva paprastai priklauso nuo kailio spalvos. Kailis tankus ir minkštas, gali būti vienos spalvos, rainas arba dėmėtas. Ausys mažos, iš jų kyšo plaukų kuokštelis.

Temperamentas

Egzotų trumpaplaukės
labai reaguoja į žmogaus emocijas, savo švelnų ir ramų būdą paveldėjo iš Persų protėvių, tačiau jos labiau gyvybingos ir smalsios. Tai ištikimos ir jautrios katės. Mėgsta žmonių draugiją. Tai ramios, švelnios, inteligentiškos katės, mėgstančios patogų ir aprūpintą gyvenimą namuose. Žaismingos, net sulaukusios garbaus amžiaus. Puikios kompanionės, lengvai auklėjamos. Gerai sutaria su kitais gyvūnais, vaikais.

Priežiūra


Būtinas kasdieninis šukavimas, kad būtų pašalinti negyvi plaukai. Egzotinių kačių veisimas yra ganėtinai sunkus. Įprastai katė atsiveda ne daugiau keturių kačiukų, tačiau bemaž pusė jų –  ilgaplaukiai. Iš karto nustatyti, kurie ilgo, o kurie trumpo plauko labai sunku. Pats gimdymas taip pat sunkus, nes kačiukų galvos masyvios, apvalios formos.
Statistiniai duomenys:

Klubas:
narių: 36    prezidentas: zydroji
Egzotų trumpaplaukių veislės kačių šeimininkus vienijantis klubas.
reklama