Kačių profesijos: nuo paštininkų iki senatorių

2015 kovo 10d.
Savivaldos rinkimai Lietuvoje pasiekė finišo tiesiąją, netrukus pasveikinsime naujus merus. Ką pasakytumėte, jeigu jūsų miesto meru būtų išrinktas katinas?..  

Simbolinė mero figūra

Apie Talketnos miestelį Aliaskos provincijoje (Kanada) mažai kas žinojo ir žinotų, vargu ar ten užsuktų, jei ne miestelio meras. 

Meras Stubbs‘as buvo išrinktas teisėtai, nepasinaudojo jokiomis juodosiomis technologijomis ir nepūtė žmonėms miglos į akis. Viskas skaidru, išskyrus vienintelį „bet“ – Stubbs‘as yra tikrų tikriausias katinas! Išrinkus meru katiną, į miestelį vis dažniau pradėjo užsukti turistai, apie jį rašo laikraščiai, rodo televizija – pagyvėjo vietos verslas, atsirado daugiau gyvybės.

Talketnos miestelis, kuriame tėra 900 gyventojų, nemitingavo – ramiai išreiškė savo nuomonę, mat visus reikalus jau daugelį metų sprendė didesnio miesto merija, vietinio mero statusas tebuvo simbolinis.

Balsuodami Talketnos gyventojai nubraukė kandidato pavardę ir įrašė mylimo katino vardą.

Dabar „interesantus“ Stubbs‘as priima vietos parduotuvėlėje, kur laka vandenį iš stiklinės taurės ir mėgaujasi dėmesiu. 

Kažkokiam šunėkui jį sužalojus, miestelėnai juokais ėmė siūlyti Stubbs‘ui dar aukštesnį – senatoriaus postą.

Kur dar dirba katės?

Lengviausia katėms rasti tarnybą Didžiojoje Britanijoje. Vien Britų muziejus nuo 1753 metų laiko ne mažiau kaip 6 etatines kates. 

Daugiausia darbo jos turi ten, kur saugomos senos knygos, rankraščiai. Katės gauna oficialią algą, kuri išleidžiama kokybiškam 
ėdalui, sveikatos priežiūrai, higienos reikmėms. 

Šeriamos ne kasdien, kad nepamirštų savo amato, netingėtų gaudyti graužikų.

Daugiau kaip prie 150 metų katės ėmė dirbti kai kuriuose Londono pašto skyriuose. Alga čia mažesnė, tačiau ir atsakomybės mažiau.

Viename įspūdingiausių Sankt Peterburgo (Rusija) turistinių objektų –Žiemos rūmuose, Ermitaže, taip pat dirba katės. Šiuo metu ten yra 70 „etatinių“ darbuotojų, kasmet kovo mėnesį švenčiama Ermitažo kačių diena.


Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +9)
reklama