Kačių parodos: su meile ir pagarba katėms

2013 rugsėjo 3d.
Ruduo jau čia, todėl kaip ir kasmet kačių mylėtojai su savo augintinėmis dalyvaus arba nekantriai lauks žinių iš Pasaulinės kačių parodos. Šiemet Pasaulinė kačių paroda (FIFe) vyks spalio 26-27 d. Aalborgo mieste Danijoje. Ši šalis pasirinkta neatsitiktinai, čia jau ne kartą vyko aukščiausio rango kačių šou...

Kas ir kada sugalvojo rengti kačių parodas? Tai atsitiko 1871-aisiais, kai garsus kačių mylėtojas Harisonas Veiras (Harrison William Weir) į „Krištolo rūmus“ Londone sukvietė 170 ūsuotųjų gražuolių. Varžytis tuomet buvo leista ir veislinėms, ir beveislėms katėms.

Harisonas Veiras įėjo į felinologijos istoriją ne tik kaip kačių parodų organizatorius ir teisėjas, bet ir kaip kačių vertinimo sistemos kūrėjas, standartų žinovas. Jo sukurta kačių vertinimo sistema vėliau buvo tobulinama, tačiau pagrindiniai principai išliko tie patys. H.Veiras taip pat išgarsėjo kaip dailininkas, knygų iliustruotojas. Jis mėgo piešti įvairiausius gyvūnus, bet katėms ir paukščiams jautė išskirtinę silpnybę.

H.Veiro dėka kačių parodos pradėtos rengti visame pasaulyje, o pirmąją Pasaulinę kačių parodą (FIFe) 1990 metais suorganizavo Vokietijos felinologai.

Pasaulinėse kačių parodose paprastai dalyvauja apie 1500 įvairiausių veislių kačių, bet prieš keletą metų Poznanėje vykusioje parodoje buvo sumušti rekordai – į Pasaulinę kačių parodą tąsyk buvo registruota 2000 kačių!

Į Poznanę vyko ir Lietuvos felinologų delegacija. Tarptautinei ekspertų komisijai jie pristatė šešis Meino meškėnus, keturis Kornvalio reksus, tris orientalus, du sfinksus, du britų trumpaplaukius ir Kurilų trumpauodegę katę. Kartu su Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“, priklausančios FIFe, kačių savininkais į Pasaulinę kačių parodą Poznanėje dirbti stiuardais važiavo ir trys mūsų šalies atstovai.

FIFe organizuojamose pasaulinėse kačių parodose gali dalyvauti tik FIFe registruotos, aukštus standartus atitinkančios bei tam tikrus įvertinimus turinčios katės. Norinčiųjų dalyvauti tokio rango parodoje būtų dar daugiau, tačiau dalyviams taikomi griežti reikalavimai ir išankstinė atranka. Tai privaloma visiems FIFe organizacijos nariams. Katės registracija į pasaulinę parodą savininkui atsieina daugiau kaip 200 litų.

Tokio masto parodose vyksta ne tik kačių apžiūra atskirose klasėse bei gražiausių pasaulio kačių rinkimai.

Parodos lankytojai gali iš arčiau susipažinti su kačių veislių įvairove ir garsiais veisėjais, įgyti naudingų žinių apie profesionaliąją felinologiją. Jie gali stebėti pramoginę programą ir mėgautis išskirtine renginio atmosfera, kur kiekviena smulkmena dvelkia meile ir pagarba katėms. Juk ne veltui katės vadinamos aristokratėmis...

Atvykusieji į parodą nemažai laiko praleidžia ir pinigines patuština ir prekybos zonoje, kur parduodama viskas, ko reikia komfortiškam ir sveikam rainiukų gyvenimui: kačių maistas, skanėstai, kraikas ir kitos kačių prekės. Moterys, kačių mylėtojos, čia gali įsigyti dailių papuošalų: auksinių ir sidabrinių segių, auskarų, pakabukų su katėmis.

Nuotr. iš russelrayphotos2.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +6)
reklama