Šį vakarą norėčiau praleisti „Kačių kavinėje“ 3

2013 liepos 18d.
Jeigu labai mylite kates ir lankysitės Japonijoje, Austrijoje, Taivanyje arba Vengrijoje, pasidomėkite, kur šiose šalyse galima rasti kačių kavinę. Jų ten tikrai yra!

Tokia kavinė jau turėtų veikti ir Jungtinėje Karalystėje, nes pavasario pabaigoje žiniasklaida skelbė apie artėjantį „Cat Cafe“ atidarymą Londono Old Street rajone. Londono kačių kavinės steigėja Lorena Pears neišradinėjo dviračio, o paprasčiausiai pasinaudojo 1998 metais Taipėjaus mieste (Taivanas) atidarytos pirmosios pasaulyje kačių kavinės idėja ir verslo sėkme.

Baltijos šalyse kol kas kačių kavinių nėra. Mažoka jų ir Europoje, kai tuo tarpu Japonijos sostinėje Tokijuje jų priskaičiuojama apie keturias dešimtis. Reikia manyti, jog tai ne riba, nes Tekančios saulės šalies žmonės kates myli.
Turbūt esate girdėję, kad japonai – daugiausiai po pasaulį keliaujanti tauta. Būtent japonai ir buvo aktyviausi pirmosios kačių kavinės Taipėjuje lankytojai. Sako, vietas kai kurie net užsisakydavę iš anksto. Kačių kavinės idėja japonams labai patiko, todėl 2004-aisiais metais Osakoje (Japonija) taip pat startavo kačių kavinių verslas.

„Dabartinių žmonių kasdienybė kupina įtampos. Daugėja vienišų žmonių, be to, dėl įvairių priežasčių daug kas negali laikyti savo namuose kokį nors gyvūnėlį. Atėję į kačių kavinę žmonės gali laisvai mėgautis gyvūnų draugija. Jie džiaugiasi kačių meilumu ir šiluma, laisvai bendrauja su tokių pačių pomėgių žmonėmis, susiranda draugų ir bendraminčių“, – kodėl žmonėms patinka kačių kavinės, o šių įstaigų šeimininkams sekasi neįprastas verslas, nurodo kavinių savininkai.

Kas ypatinga kačių kavinėse? Visiškai nieko! Išskyrus tai, kad čia sukiojasi, snaudžia arba žaidžia apie dešimt kačių. Paprastai kavinėse vienu metu gali pramogauti apie 40 žmonių, daugiau lankytojų vargintų kates.

Katės į kavinės virtuvę, be abejo, neįleidžiamos, tačiau pačioje kavinėje, prižiūrint personalui, tam tikru laiku jas galima šerti, duoti palakti vandens. Kačių skanėstai, konservai ir žaisliukai parduodami čia pat – lankytojai patikusiai katei gali ką nors padovanoti.

Su katėmis ištisą dieną žaidžiama ir daug bendraujama. Įpratusios prie žmonių gausos kavinių katės yra malonios, jos mėgsta glamones ir ramius pokalbius. Čia nerasite trankios muzikos ar cigarečių dūmų. Kačių kavinių aplinka dvelkia ramybe, aristokratiškomis manieromis, nes jose kuriama jaukios namų svetainės atmosfera.

Daugumoje kačių kavinių netgi neleidžiama naudotis kompiuteriais, naršyti internete. Jeigu atėjai į tokią vietą, nusiteik bendrauti su gyvūnais, žaisti, atsipalaiduoti ir net pabūti vaiku. Beje, paisant kačių gerovės, vaikai į kavines įleidžiami tik su savo tėveliais arba globėjais.

Paprastai kavinėse yra suformuotos dvi zonos – aktyvių žaidimų ir pramogų su katėmis bei staliukų, baro zona, kur užkandžiaujama ir ilsimasi. Katės, žinoma, vaikštinėja visur.

O kokios yra pačios kavinių katės? Buvo skelbta, kad Londono kavinės savininkė „įdarbins“ rainiukes, paimtas iš gyvūnų prieglaudos. Taip elgiamasi ir kitose pasaulio kačių kavinėse. Taigi galima drąsiai teigti, kad kačių kavinės vykdo labai kilnią misiją – suteikia katėms antrąjį šansą gyventi.


Patiko straipsnis - tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +23)

Skaitykite komentarus 3reklama