Kačių nagai 2

2014 liepos 15d.
Ji karstosi užuolaidomis, galanda nagus į baldus ir kilimus, o žaisdama skausmingai drėksteli per ranką. Kaip atpratinti katę nuo blogų įpročių ir kaip patrumpinti jos nagus?..

Kam katei nagai?


Katės užpakalinės letenėlės turi 4, o priekinės – 5 nagus. Penktasis katės nagas yra tarytum mūsų nykštys, jis padeda katei tvirčiau įsikabinti laipiojant, laikant grobį.

Kai katė rami ir nagai įtraukti, juos dengia kaulinė makštis. Paprasčiau sakant, nagai būna paslėpti kišenėlėse ir niekam jokios žalos nedaro. Tačiau prireikus katė akimirksniu išskečia pirštus ir išleidžia savo aštrius nagus.

Normalios būsenos katės nagai visada įtraukti, nes tik taip ji gali tyliai, patogiai judėti. Nagai yra sujungti su kiekvieno piršto paskutiniu kauliuku ir sausgyslėmis, valdyti nagus katei padeda pirštų raumenys.

Užbaigiant kačių anatomijos temą, norėtųsi dar paminėti ataugėles ant užpakalinių kojų. Tai riešinės pagalvėlės. Jos neliečia žemės, vaikščiodamos katės šiomis pagalvėlėmis nesiremia, bet jų prireikia, kai katė slysta – tai nuostabūs katės „stabdžiai“.

O jeigu iš viso – be nagų?

Kad apsaugotume save ir savo daiktus, gal verta pašalinti katei nagus? Ne! Išrauti katei nagus yra didžiausias nusikaltimas. Gyvūnų gerovės įstatymas tokius dalykus draudžia. Katėms nagai reikalingi apsiginti nuo priešų, karstytis, medžioti. Neturėdamos nagų jos tampa apatiškos ir baikščios.

Deja, kai kuriose šalyse nagų šalinimo operacijos atliekamos, tokią drastišką procedūrą savo augintiniams dažnai pasirenka amerikiečiai. Šeimininkai nekreipia dėmesio į gyvūno patiriamas fizines ir emocines kančias, juk operuojant pažeidžiami audiniai, pirštų galiukai. Gijimo metu katė negali normaliai judėti, jaučia diskomfortą.

Šalinti kačių nagus Europos Sąjungos šalyse draudžiama, šio nutarimo laikomasi ir Lietuvoje. 

Galbūt nupirkti silikoninius antgalius?


Tokie antgaliai labiau patinka kačių šeimininkams, nei jų augintinėms. Ir nors jie netrukdo katei judėti, vis dėlto yra svetimkūniai. Jautresnė katė dėl to gali prarasti gyvenimo džiaugsmą ir pasitikėjimą šeimininku.

Antgalių būna skirtingų dydžių, įvairių spalvų. Jais „apaunamas“ kiekvienas nagas, prieš tai jį patrumpinus ir nušlifavus. Kad nenukristų, antgaliai priklijuojami.

Komplektas, į kurį įeina 40 antgalių ir 2 klijų tūbelės, kainuoja apie 50 litų. Jie tarnauja apie mėnesį, po to vėl keičiami naujais. Nagų antgaliai atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kaip atpratinti galąsti nagus?


O kam atpratinti? Juk tai katės gyvenimas! Galąsdama nagus ji išreiškia džiaugsmą, siunčia žinutę kitoms katėms, mankština raumenis ir sąnarius, atkreipia jūsų dėmesį, bendrauja. Todėl sudarykite sąlygas katei būti kate. Nupirkite stovą arba draskyklę, o gal net visą namelį su šia įranga. Pamokykite augintinę galąsti nagučius būtent šioje vietoje, pagirkite, dažniau pažaiskite su kate šalia draskyklės. Ši vieta katei turi būti miela ir sava.

Kirpti ar nekirpti?


Nors katė ir įpratinta galąsti nagučius į draskyklę, patrumpinti priekinių letenų nagus kartą per savaitę vis tiek reikia.
Trumpinti katės nagus patartina manikiūrinėmis kačių žnyplėmis. Vien dildės ir paprastų žirklių  nepakaks.

O kaip nukirpti nagus, kai miklusis padaras vis išsprūsta ir priešinasi? Pasiguldykite katę ant savo kelių, švelniai kalbinkite ir, suėmę rankomis ties krūtine, atsargiai parverskite ant nugaros. Savo alkūnėmis prispauskite katės šonus ir ramiu balsu kalbinkite. Šitaip laikoma katė mažiau priešinsis ir leis patrumpinti nagus. Būkite atidūs, nekliudykite vidinio kapiliaro, nagų galus trumpinkite tik po truputį.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +10)

Skaitykite komentarus 2


reklama