Kačiukas draskosi ir kanda: kaip jį auklėti? 5

2011 rugpjūčio 14d.
Vieną dieną jūsų namuose apsigyvena mielas augintinis, maždaug trijų mėnesių katinėlis. Nepraėjus nė savaitei paaiškėja, kad mielas augintinis yra tikras žvėris – kanda, braižosi nagais ir medžioja visus kaip pašėlęs. Kaip elgtis šeimininkui?

Pirmoji taisyklė: jeigu nesusivaldysite ir mažajam agresoriui pliaukštelėsite, bus dar blogiau. Žvėriukas tikrai priešinsis ir medžios jus  toliau.

Antroji taisyklė: tapkite manipuliatoriumi. Pergudraukite jį. Kadangi kates labai veikia žmogaus balsas ir netikėtumo momentas – šiais „instrumentais“ ir pasinaudokite.

Stverti mažąjį patrakėlį už sprando ir papurtyti, kaip tai darė jo mama katė, nepatartina. Tokia pamoka vargiai duos rezultatų. Katės iš prigimties yra aistringos medžiotojos, o maži kačiukai taip įsijaučia į medžioklę, jog nebeskiria, ar čia šeimininko koja, ar sprunkantis grobis. Paprasčiausiai reikia jį „grąžinti į realybę“ – apgaule nutraukti medžioklę.

Nutraukti ne smurtu, o garsiai pliaukštelėjus delnais, riktelėjus. Galima po ranka turėti mažą vandens purkštuvėlį. Kartais padeda dėmesio nukreipimas – numestas naujas žaisliukas, saulės zuikutis.

O kaip elgtis, kai namų tigras pajunta: svečiai, o ypač vaikai, jo bijo. Jeigu bijo, vadinasi, juos reikia „sumedžioti“.

Izoliuoti kačiuką nuo svetimų žmonių nepatartina, jį kaip tik būtina pratinti prie žmonių. Prieš ateinant svečiams kačiukas turėtų būti alkanas, o atėję svečiai pasiūlytų jam keletą kąsniukų, paglostytų.

Ši pažintis neturėtų užsitęsti, bet kuriuo metu kačiukas turi laisvai pasišalinti – svetimų žmonių pasirodymas namuose jam būtų susijęs su maloniais pojūčiais.

Katės saugo ir gina savo teritoriją, joms būdinga teritorinė agresija. Perspėkite svečius apie katino valdas, neleiskite vaikams lįsti į jo namelį, trikdyti snaudžiantį gyvūną.

Kačiukai pradeda mokytis bendravimo abėcėlės, kai jiems sukanka 5-12 savaičių.

Jeigu nemiega ir neėda, dūksta su sesutėmis ir broliukais. Gavę iš jų atkirtį dantukais ar nagais, pajunta skausmą, todėl jaučia ribą, kiek gali drėksti arba kąsti. Jeigu užsimiršta, šią ribą primena katė mama.

Per anksti pasiėmus iš vados kačiuką arba jeigu šis neteko mamos ir nesusipažino su taisyklėmis, iškyla gyvūno elgsenos sunkumų. Natūralu, kad mažai bendravęs su gentainiais, patiria sunkumų gyvendamas tarp žmonių.

Kačių genuose užkoduota medžioklės informacija, o nepraėjęs pirminio socializacijos etapo, nežino, ką ir kodėl galima arba negalima medžioti.

Ir pabaigai trečioji taisyklė: būkite kantrus. Atsargiai ir kantriai pratinkite augintinį elgtis tinkamai.

Pirmosiomis savaitėmis, kol kačiukas apsipras naujoje aplinkoje, pats neskatinkite labai audringų medžioklių.

Nuolat trumpinkite kačiuko nagus, mokykite naudotis nagų „galąstuvu“.

Daug bendraukite, švelnumu ir gudrumu jaukinkitės savo namų tigrą.
(straipsnio reitingas +37)

Skaitykite komentarus 5


reklama