Kačiukas „iš antrų rankų“ 2

2014 vasario 12d.
Kaip prie šeimos ir naujųjų namų pripratinti katę, kuri jau turėjo kitus šeimininkus? Ar įmanoma įgyti jos pasitikėjimą? Kaip išgyvendinti žalingus įpročius?...

Pirmųjų dienų taktika ir strategija

Į naują aplinką patekusi katė dažniausia būna labai atsargi ir baikšti. Prireiks kantrybės, nes ši katės būsena gali užsitęsti ne keletą dienų, o ištisas savaites: gyvūnas slėpsis sunkiai prieinamose vietose, įdėmiai stebės namiškius, paėsti ir ištyrinėti aplinką išlįs tik naktimis.
 
Jei taip atsitiktų, nepersekiokite katės, neįkyrėkite. Leiskite gyvūnui elgtis pagal savo prigimtį: tegul namų tigras palengva, atsargiai susipažins su naujais kvapais, reiškiniais, daiktais. Neskubindami įvykių, pelnysite katės palankumą, tuomet ji pradės domėtis ir namiškiais. Nespaudžiama ir neskubinama naujoji augintinė pati įvertins jūsų pastangas.
 
Taigi pirmomis dienomis geriausia palikti katę ramybėje.

Išdavystė „pagal katę“

Prisijaukinti suaugusią katę nelengva, tačiau įmanoma. Be abejo, pasitaiko kačių, kurios gana lengvai ir greitai prisiriša prie naujos vietos ir žmonių.

Jaukinantis naująją augintinę būtų labai gerai daugiau sužinoti apie jos praeitį: kaip su ja elgėsi ankstesni šeimininkai? kodėl atsidūrė gatvėje ir pakliuvo į gyvūnų prieglaudą? ką anksčiau mėgo, o ko – ne? kokiomis ligomis sirgo, kokias patyrė traumas?

Patyrę kačių augintojais sako, jog katės prisiriša ne prie žmonių, o prie vietos, tačiau yra  prieštaraujančių tokiai nuomonei. Sakykime, mirus ar išvykus šeimininkui, katė labai išgyvena dėl netekties: neėda, nežaidžia, atsisako bendrauti. Įsivaizduokite jos būseną, jeigu ji prarado ne tik mylimą žmogų, bet ir savo gimtuosius namus. Dar sunkiau, jeigu jūs tapote „entuoju“  šeimininku – gyvūnas gali nepasitikėti visais žmonėmis. Ypač sunku prisijaukinti katę, kuri gimė ir augo gatvėje.

Iš šių pavyzdžių peršasi išvada – lengviausia prisijaukinti jauną gyvūną, kol šis dar neįgijo negatyvios patirties.

„Murkite“ kartu su kate

Sakykime, katė buvo įpratusi kasdien laisvai išeiti į lauką, o naujoje vietoje priversta tūnoti uždaroje erdvėje. Tokiai katei sudarykite galimybę išeiti bent į balkoną ar terasą (reikėtų šią erdvę apgaubti tinklu ar kaip nors kitaip saugiai uždaryti). Katė turi turėti įdomių žaislų, galimybę aukštai karstytis, bet ypač svarbu įrengti saugią, šiltą slaptavietę.

Katę gali bauginti nepažįstami, nuo seno jūsų namuose gyvenantys gyvūnai. Prie senbuvių pratinkite labai atsargiai. Neleiskite jiems persekioti naująją įnamę, labai atvirai nedemonstruokite savo meilės kitiems augintiniams. Gali būti, kad katė nemėgsta vaikų, paaiškinkite šiems, kodėl rainiukė taip elgiasi, pamokykite globoti ir neįkyrėti.

Kuo anksčiau sužinokite, ką naujoji katė mėgsta – jaukinkitės ją skaniais kąsniukais, kačių skanėstais. Kai ėda, atsargiai paglostykite. Niekada nekelkite balso, žodžius tarkite labai lėtai, ištęsdami balses – „murkite“ kartu su kate.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +13)

Skaitykite komentarus 2


reklama