Kaip apsisaugoti nuo katės nagučių

2011 lapkričio 28d.
Katės negali gyventi be draskymo. Jos drasko žaisdamos. Jos drasko, kai rąžosi. Jos drasko žymėdamos teritoriją ir įspėdamos kitas kates. O kadangi kačių nagai reikalauja nuolatinio aštrinimo, katės drasko daiktus, kad pašalintų atspurusius, nusidėvėjusius nagų sluoksnius atnaujindamos savo nagučius. Deja, šis būtinas katei procesas žaloja mūsų baldus, užuolaidas, kilimus ir kitus namų daiktus.

Kaip galime pakeisti kačių draskymo įpročius?

Geriausia taktika nuo draskymo yra nebandyti katės sulaikyti nuo draskymo, tačiau mokyti kur ir ką draskyti. Puikus būdas yra suteikti katei tinkamą, patrauklų plotą ir daiktus draskymui, tokius kaip draskyklės katėms. Kitas žingsnis padės Jums paskatinti katę draskyti būtent ten kur Jūs norite.

1. Pasistenkite, kad kad Jūsų namuose būtų išbandytos įvairios, skirtingos kokybės ir įvairiais paviršiais draskyklės katėms. Pabandykite pasiūlyti katei draskykles, pagamintas iš kartono, gobeleno, kiliminės dangos, medžio ir pan. Kai kurios katės mėgsta, kai draskyklės horizontalios. Kitos katės pripažįsta tik vertikalias arba pasvirusias draskykles. Kai išsiaiškinsite, kokios draksyklės priimtiniausios Jūsų katei, geriausia parūpinti tokias draskykles keliose skirtingose vietose. Turėkite omenyje, kad katės nori draskyklių, kurios būtų tvirtos ir naudojant nenugriūtų.

2. Padėkite katei atrasti kur yra jai skirtos draskyklės, pakvėpindami katžole, pakabindami ant jų žaislus arba padėdami tokiose vietose, kur ji linkusi užlipti.

3. Atgrasinkite katę nuo mėgstamų vietų draskymo, pratinimo laikotarpiu padarydami jas nepatraukliomis. Esant galimybei galite pašalinti mėgstamus objektus arba tiesiog juos uždengti. Uždenkite plastiku, švitriniu popieriumi, užlipinkite dviguba lipnia juosta baldų, ar kitas vietas, kur katė mėgsta draskyti, grindų plotą ant kurio stovėdama drasko baldus. Padėkite draskykles netoliese šių mėgstamų vietų kaip „legalias“ alternatyvas.

4. Reguliariai pakirpkite katės nagučius.

5. Galite uždėti ant katės nagų galiukų specialius plastikinius antgalius, su kuriais katė negalės padaryti žalos. Šie antgaliai pritvirtinami ant nagų specialiai klijais. Jie yra laikini: laikosi apie šešias savaites.

6. Prigavę katę draskant netinkamoje vietoje, galite pabandyti ją nubaidyti suplojant rankomis arba apipurškiant vandeniu. Šią procedūrą naudokite tik kaip paskutinę priemonę, nes katė gali Jus susieti su gąsdinančiu įvykiu (plojimu arba apipurškimu vandeniu) ir pradėti Jūsų bijoti.

7. Nelaikykite katės prie draskyklės bandydami ją priversti draskyti. Toks veiksmas gali labai išgąsdinti katę ir ji gali pradėti apskritai vengti draskyklės (arba Jūsų, taip pat!).

8. Stenkitės neišmesti apsidėvėjusių draskyklių. Katės labiau mėgsta apspurusius paviršius, nes į juos nagučiai nusigalanda geriau. Be to, katė pripratusi prie draskyklės, kuri jai tinkamai kvepia ir nemėgsta naujų daiktų, prie kurių reikia vėl pratintis.

Pratinami katę prie draskymo tinkamose vietose turėsite būti kantrūs ir nuoširdžiai darbuotis kartu su savo augintine.

Informuojame Jus taip pat apie chirurgines problemos sprendimo galimybes. Kai kurie žmonės išoperuoja savo katėms nagus. Ši operacija katei yra labai skausminga. Šios procedūros metu taip pat apmutuojami katės pirštų galiukai. Katė sveikdama labai kenčia.
Alternatyvi operacija – nagų sausgyslių pakirpimas, po kurios katė nebegali išskleisti savo nagų. Ši operacija suteikia mažiau skausmo. Pasirinkus šią procedūrą, būtina reguliariai pakirpti katės nagus, nes ji natūraliai jų nenusismailina.

Pabrėžiame, kad mes nepritariame tiek vienai, tiek kitai procedūrai, nes jo abi yra nehumaniškos ir labai skausmingos katėms. Laimė, daugelyje Europos šalių jos nelegalios.
(straipsnio reitingas +13)
reklama