Kam reikalingos kačių parodos? 1

2014 spalio 28d.
Įdomus sutapimas: spalio paskutinį savaitgalį Čekiją užplūdo šunų ir kačių mylėtojai iš viso pasaulio. Tuo metu Čekijos sostinėje Prahoje vyko Pasaulinė kačių paroda (FIFe), o Brno mieste – Europos šunų čempionatas...

• Kačių mylėtojų organizacijos ir parodų tradicijos


Kad būtų galima organizuoti kačių parodas, pirmiausia turėjo atsirasti kačių mylėtojų susivienijimai. Pirmasis toks kačių mylėtojų susivienijimas atsirado 1910 - aisiais Didžiojoje Britanijoje, nors gerokai prieš tai, 1871 metais, Londone jau buvo suorganizuota pirmoji kačių paroda. Tuomet iš visos Anglijos į parodą buvo atgabenta 300 kačių! Daugiausia buvo persų, Siamo ir Birmos veislės atstovų.
Tarptautinė kačių federacija (FIFe), kuriai priklauso didžiausia Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“, įsikūrė 1949 - aisiais, tais pačiais metais Paryžiuje buvo surengta tarptautinė veislinių kačių paroda.
Šiuo metu Tarptautinei kačių federacijai priklauso daugiau kaip 40 šalių. Kasmet savo šalyse felinologų organizacijos rengia tarptautines kačių parodas – veislinėms katytėms yra kur pasirodyti.
Lietuvos kačių mylėtojai tokio rango parodose taip pat nebe naujokai ir dažnai iš jų parsiveža puikius savo gyvūnų įvertinimus.
Didžiųjų tarptautinių kačių organizacijų (FIFe ir WCF) kačių vertinimo bei titulų suteikimo sistema šiek tiek skiriasi, tačiau nemanykite, kad taip paprasta tapti Europos ar Pasaulio čempionu. Kelias iki čempiono titulo tikrai yra ilgas, konkurencija labai didelė. Štai šiemet Pasaulinėje kačių parodoje Prahoje varžėsi 1597 katės! Gausiausios buvo Meino meškėnų (312) ir norvegų miškinių kačių (214) grupės, tai atspindi didelį šių kačių populiarumą pasaulyje. 

Kačių parodos – už veislinių kačių kokybę

Kačių parodos padeda puoselėti veislinių kačių kokybę, atrinkti pačius geriausius gyvūnus ir gerinti kačių veisles.
Grynaveislių kačių parodos atlieka ir socialinę funkciją: atkreipia visuomenės dėmesį į gyvūnų įvairovę, skatina rūpintis visų kačių gerove, parodo žmonių meilę katėms.
Kačių parodos yra puiki vieta ir pats geriausias laikas pristatyti veislinių kačių įvairovę. Juk, skirtingai nei šunų, gatvėje ar kitoje viešoje vietoje veislinių kačių nesutiksi. Veisliniai šunys sutinkami visur, vyksta ne tik jų grožio konkursai, bet ir viešos varžybos, dresūros užsiėmimai, bandymai.
Be to, kačių parodos skatina felinologus kurti naujas kačių veisles ir siekti oficialaus jų pripažinimo. Ir nors šiuo metu pasaulyje priskaičiuojama daugiau kaip 300 kačių veislių, felinologai tikrai nežada sustoti.

• Grynaveisliai kačiukai


Kačių parodos garantuoja atsakingos felinologijos tęstinumą.
Kad kačiukai gautų kilmės dokumentus, abu jo tėvai ir protėviai turi būti grynaveisliai, turėti tai patvirtinančius atitinkamos kačių organizacijos išduotus (su klubo rekvizitais, antspaudais, vadovų parašais) kilmės dokumentus.
Iki kergimo kačiukų tėvai turi būti dalyvavę kačių parodose, įvertinti kvalifikuotų ekspertų ir gavę gerus įvertinimus.
Todėl prieš įsigyjant veislinį kačiuką būsimiesiems šeimininkams tikrai verta apsilankyti kačių parodoje. Iš arti pamatyti skirtingų veislių kates, pabendrauti su jų veisėjais, susitarti dėl  apsilankymo kačių veislynuose. Taip pat kačių parodoje būsimieji šeimininkai gali įsigyti savo naujajam augintiniui „kraitelį“ – kačių priežiūros reikmenų čia būna ypač didelis pasirinkimas.
Būsimieji kačiuko šeimininkai turėtų surinkti kuo daugiau informacijos apie patinkančią kačių veislę ir labai atsakingai rinktis veislinį gyvūną.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +8)

Skaitykite komentarus 1


reklama