Katės ir magnetiniai laukai 3

2010 vasario 3d.
Žemės paviršių vagoja „energinis tinklelis”, kurį suformuoja geomagnetiniai laukai. Šie laukai panašūs į kilimo raštus: tankesni, retesni arba visai išnykstantys.

Zoologai mano, kad varlės, driežai, delfinai orientuojasi aplainkoje pagal minėtus geomagnetinius laukus. Panašu, kad tokią savybę turi ir katės. Juk daugelis yra girdėję nutikimų apie rainiukes, sukorusias šimtus kilometrų, kad surastų savo namus.

Taigi kačių gastrolių maršrutai turi mokslinį pagrindimą – geomagnetinius laukus. Kaip jos perskaito minėtų laukų siunčiamus impulsus, kaip susiorientuoja, iki galo neaišku.
Gastrolierių maršrutai išties įspūdingi: sakykime, katinas Shugard iš Kalifornijos (JAV) pargrįžo į namus po metų. Jis įveikė viso labo... 2 400 kilometrų!

Katės turi puikią regimąją atmintį, tačiau ja naudojasi, kai nuklysta netoli nuo savo namų (medžioklės vietose). Kai regimoji atmintis nieko nebegali pasufleruoti, jos eina pagal geomagnetinį piešinį.

Kačių priekinių ir užpakalinių kojų užkulniuose buvo aptiktos savotiškos magnetinės kruopelytės, manoma, kad jos ir padeda susisiekti su žemės plutos informacija.

Magnetines kruopelytes atrado Stokholmo gamtos istorijos muziejaus mokslininkai, jos užfiksuotos ir šunų organizme. Tačiau šunys nesugeba jomis pasinaudoti, savo namų jie ieško pasitelkę regą ir uoslę.

Zita Kurmytė
Svetlanos Valujevos nuotraukoje – rusų melsvoji katė
(straipsnio reitingas +16)

Skaitykite komentarus 3


reklama