Katės ir pavasaris

2014 kovo 18d.
Ji gyvena už kelių kilometrų, tačiau jis viską apie ją žino: atėjus laikui, ji pradės kvepėti, garsiai kniaukti ir raičiotis žeme. „Kovas. Pavasarinis morčius“, – sakys žmonės. Pats kačių poravimosi įkarštis, nors namuose gyvenančios katės poruotis gali ištisus metus, tačiau visiems atrodo, kad tai vyksta tik ankstyvą pavasarį... 

Tegul pasidžiaugia „kūniškais malonumais“

Nors ir labai gaila, bet vis dar gajus požiūris, jog žmonės neturi reguliuoti gyvūnų, ypač kačių, populiacijos. Apie tai, kad katės yra labai vislios ir per metus atsiveda keletą vadų, o jų kačiukai papildo valkataujančiųjų gretas, žmonės nemąsto. Jų argumentas paprastas: neikime prieš gamtą!

Bastydamiesi pakiemiais, susitikdami su laukinėmis katėmis, katinai ir katės džiaugiasi ne „kūniškais malonumais“, o užsikrečia išorės bei vidaus parazitais, pasigauna sunkių infekcinių ligų. Nuo susirgimų kartais neapsaugo net ir skiepai. Be to, katiniška meilė dažnai baigiasi sužalojimais – po naktinių gastrolių su savo augintiniu turi lėkti į veterinarijos gydyklą. Be to, pargrįžusį „donžuaną“ reikia išmaudyti, o tai irgi nelengva užduotis.

Jeigu gastrolių išleidžiama katytė, reikia suplanuoti, kas augins jos kačiukus. Ar prie jūsų durų jau rikiuojasi atsakingų šeimininkų eilė? O gal jums šiaip smagu turėti pūkuotukų šeimyną? Tikrai nėra gražesnio reginio už dūkstančius mažus kačiukus, tačiau... jie ima ir užauga. O užaugusius reikia kasdien prižiūrėti ir deramai auklėti. Ar esate pasiryžę auginti ne vieną, o dešimt kačių?

Kastracija ir sterilizacija: ar operacija nepakenks? 

Šeimininkams pasiryžus kastruoti arba sterilizuoti augintinį, reikėtų pasverti visus už ir prieš. Augintinis nebesiverš iš namų. Nustos kniaukti ir kankintis, o jūs galėsite ramiai ilsėtis. Gyvūnas taps lengviau valdomas, ramesnis. Nustos ženklinti savo valdas, todėl namuose ir aplink namus išnyks „katiniška smarvė“ (lytinės liaukos nebeišskirs feromonų).

Kastravus gyvūną, sumažės agresija, jis taps prieraišus ir draugiškas. Labai svarbu ir tai, kad kastruotas gyvūnas bus sveikesnis, jo nekankins lytinių liaukų ligos: prostatitas, kiaušidžių, gimdos bei sėklidžių uždegimai, vėžiniai susirgimai, mastopatija.

Po operacijos būtina atkreipti dėmesį į kačių mitybą, parinkti profesionalų, kokybišką kačių maistą, stebėti, kad gyvūnas nepriaugtų antsvorio.

O gal raminamųjų saują?


Raminamieji medikamentai tik laikinai išsprendžia „morčiaus“ problemas – gyvūno seksualiniai instinktai niekur nedingsta. Šeimininkai šiuo atveju nieko nesutaupo, nes tabletės irgi kainuoja. Negana to, jie priversti atidžiai stebėti gyvūno būseną ir nepamiršti laiku duoti vaistų.

Veterinarijos gydytojai nepataria nuolat duoti katėms cheminių (hormoninių) preparatų, nes ateityje jie gali išprovokuoti sunkias vidaus organų ligas, vėžinių ląstelių dauginimąsi.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!



(straipsnio reitingas +12)
reklama