Katės ir vaikai: laimingos draugystės taisyklės 1

2013 rugpjūčio 20d.
Turbūt nėra saldesnės nuotraukos už vaiko veidelį, prigludusį prie švelnaus kačiuko. Žiūrint į juos,  į galvą nešauna mintis, kad bet kurią akimirką pūkuotas išdykėlis gali pavirsti mažu tigru... Ir vis dėlto, kaip elgtis, kad vaikų ir kačių draugystė būtų saugi?

Naujagimis ir katė

Šeimoje atsiradus naujagimiui katė gali pasijusti atstumta ir pamiršta. Kad taip neatsitiktų, naujagimio kraitelį, kambarį, žaislus katė turi ištyrinėti dar iki parsivežant mažylį iš gimdymo namų. Iš anksto turi būti pratinama prie naujų garsų, kvapų, daiktų, nes kartu su kūdikiu namie pasikeis aplinka ir dienos režimas. Tai reiškia, kad gali pasikeisti katės savijauta. Katė gali tapti nerami, prarasti apetitą, pradėti įkyriai trintis į daiktus, išsituštinti ne vietoje. Šitaip ji visais įmanomais būdais bando apsaugoti savo valdas ir bausti už tai negalima. Jeigu jūsų dėmesys, kačių skanėstai ar nauji žaislai nepadeda, galbūt katei nurimti padės specialūs feromonų preparatai, pasitarkite dėl jų vartojimo su veterinarijos gydytoju.

Jeigu iki gimstant vaikui kate rūpinosi tik besilaukianti moteris, katė gali pajusti didelę atskirtį. Pradėjus laukti mažylio reikėtų, kad ir kiti šeimos nariai labiau globotų katę, dažniau su ja pažaistų. Reikia, kad katė pasitikėtų visais namiškiais ir labiau prie jų prisirištų.

Iš pradžių nepalikite vienos katės su kūdikiu, pratinkite prie naujojo šeimos nario palengva, švelniai. Mažylis saugiau jausis, jeigu jo lovelė bus su baldakimu, gal verta įrengti vaiko kambaryje antrąsias duris su tinkleliu.

Smalsūs vaikai ir dar smalsesni kačiukai

Kai mažylis ūgteli ir pradeda šliaužioti ar lakstyti po namus, reikia, kad katės guolis, maisto dubenėlis, kraiko dėželė būtų jam nepasiekiamoje vietoje. Vaikai yra smalsūs, jie tikrai norės visa tai patyrinėti, o gal net paragauti.

Katės vertina privatumą, todėl jau mažą vaiką reikia pratinti netrikdyti katės, kai ši snaudžia, ėda ar tuštinasi. Katės reikmenys negali tapti vaiko žaislais, todėl vonios ar virtuvės duryse galima įrengti landą katei, kad ši patektų prie maisto arba į tualetą, o vaikas – ne.

Kačių skanėstai – puiki išeitis pratinant augintinę elgtis pagal jūsų diktuojamas taisykles. Skanėsto davimą patartina susieti su tinkamu vaiko ir katės žaidimu, tai turi tapti jų draugystės išraiška.

Vaikų ir kačių žaidimų pagrindinė taisyklė: žaisti su kate neliečiant jos rankomis – ridinėti kamuoliuką, vilioti virvele, plunksnelėmis, saulės zuikučiais. Deja, vaikai mėgsta vaikytis kates, todėl būtina aukštesnėje vietoje įrengti katei slėptuvę, kur ji galės pralaukti audringus žaidimus, pasprukti nuo įkyruolių. Paaiškinkite vaikams, kad gyvūnai taip pat nori ilsėtis, pavargsta.

Vaikai turi išmokti su gyvūnu elgtis švelniai, lėtai prisiartinti. Taip pat reikia išmokyti taisyklingai paimti katę ir suprasti jos siunčiamus ženklus. Neleiskite kelti kačiuką už sprando, spausti pilvelį ir krūtinės ląstą. Pamokykite suimti po priekinėmis kojomis, o kita ranka prilaikyti užpakalines letenas. Taip pat vaikai turi išmokti taisyklingai glostyti gyvūną: nuo viršugalvio – išilgai nugaros. Jie turi išmokti laikytis higienos taisyklių, pažaidę nusiplauti rankas. Turi įprasti neglostyti benamių, nepažįstamų kačių, neimti sužeistų gyvūnų.

Vaikams reikia išaiškinti, kad gyvūnai nėra žaislai, kad tai gyvi padarai, kurie jaučia skausmą, alkį, troškulį, nuovargį. Jie turi pajusti, kad gyvūnai myli žmones ir nori su jais draugauti, o žmonės turi tinkamai jais pasirūpinti. 

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +17)

Skaitykite komentarus 1


reklama