Paklauskite savo katės: „Kodėl?“

2015 vasario 9d.
Katės vis nepaliauja stebinti. Ir net kai atrodo, jog savo rainiukę pažįsti kaip nuluptą, vis tiek vieną dieną ima ir iškrečia kažką nepaprasto. Tokia kačių prigimtis – žavėti ir stebinti. Šimtus kartų galite savęs klausti, kodėl ji pasielgė vienaip ar kitaip, tačiau vieno  atsakymo taip ir nerasite. Atsakymų gali būti daug... 

Kodėl katės nemėgsta triukšmo?

Katės pasižymi ypač jautria klausa. Jos geba išgirsti garso vibracijas, daug aukštesnes, nei girdi žmogus. Nieko nuostabaus – mažasis plėšrūnas turi išgirsti menkiausią pelės krepštelėjimą urvelyje. Medžiojančiam gyvūnui gera klausa nepaprastai svarbu. 
Katės ausys geba nustatyti garso šaltinį ir išskirti jį iš kitų garsų. Mes naudojamės ausimi, o katės naudojasi ausimi - kriaukle, kurios forma sukurta taip, tarsi „įsiurbtų“ ir rūšiuotų garsus. 
Negana to, katės kaukolėje yra aido kameros, kur garsai iššifruojami. Gebėdama iššifruoti šiuos aukštus dažnius, katė viską girdi tobulai. 
Tačiau, kita vertus, mūsų rainiukėms kartais nelengva. Įsivaizduokite, koks bombos sprogimas nuaidi jų ausyse, kai šalia nukrenta puodo dangtis?
Arba kai kas įsivaizduoja, jog katės nemėgsta vyrų ir labiau vertina moteris. Atsakymas gali būti visai paprastas: vyriški balsai per stiprūs jautrioms kačių ausytėms...

Kodėl nuolat prausiasi ir laižo savo kaliuką?

Tokia kačių prigimtis – jos yra tikros švaruolės. Laižydamosi katės ne tik pašalina nešvarumus ir negyvus plaukus, bet ir masažuoja odą, gerina kraujotaką. Jeigu katės laižymasis tampa įkyrus, tai gali reikšti stresą, rodyti pakitusią katės elgseną, nervingumą. 
Laižydamasi savo kaliuką po miego saulės atokaitoje katė absorbuoja vitaminą D! Tai labai naudinga katės organizmui.
Jeigu laikote keletą kačių, turbūt pastebėjote, kad jos kartais laižo viena kitos kailiuką ir palaimingai murkia, tą patį daro ir katė mama, kol mažieji išmoksta patys praustis.
Kad švaruolė per daug neprisilaižytų savo plaukų, dažniau šukuokite katės kailiuką tinkamu šepečiu, šerkite specialiu ėdalu, puoselėjančiu kailio kokybę ir tirpdančiu plaukų sąvėlas virškinamajame trakte.

Kodėl katės mėgsta aukštį?

Katės yra smalsūs gyvūnai, galbūt todėl žvilgsniu nori aprėpti kuo didesnę teritoriją. 
Gali būti, kad šitokiu būdu jos parodo savo viršenybę, aukštesnį statusą (ypač, jeigu namie dar yra kitų gyvūnų). 
Tai gali reikšti ir saugumą, nes aukštai tupinti katė sunkiau pasiekiama. 
Dauguma kačių mėgsta karstytis ir šokinėti, o tai įmanoma tik pasilypėjus aukštai. Tačiau yra kačių veislių, kurias „alpinizmas“ pernelyg nedomina.
Nepamirškime ir katės laukinių protėvių (lūšys, tigrai, panteros), kurie, pasigavę grobį, dažnai su juo užsiropščia kuo aukščiau, kad galėtų netrukdomi puotauti, o po to saugiai nusnūsti. 
Kačių pomėgis visur šokinėti tampa įkyrus, kai jums pietaujant jos užšoka ant stalo, ropščiasi į spintos lentyną ir pan. Jeigu toks elgesys jums nepriimtinas, atpratinkite dar mažą kačiuką, iš pasalų purkšteldami vandeniu, suplodami delnais.
Ilgai viena namuose būnanti katė, jums sugrįžus, apimta džiaugsmo, tarsi įgyja sparnus ir nori šokti kuo aukščiau. Leiskite gyvūnui šėlti – išreikšti savo natūralią prigimtį. Tik tuomet jis bus laimingas. O laimingas, reiškia, ir sveikas.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +5)
reklama