Šlapias kačių maistas prieš sausą kačių maistą

2015 liepos 11d.

Susirinkime kačių savininkai ir visi, kurie turi skirtingas nuomones apie šlapią ir sausą maistą. Tam, kad galėtume kelti klausimus reikia žinoti katės fiziologiją.

Kol šunys yra visaėdžiai ir gali skaidyti bei virškinti daržoves ir gyvūnų baltymus, katės išskirtinai yra mėseėdės, tai reiškia, kad joms reikalinga mėsa turi būti raumeninga.
Teoriškai, jos gali gauti baltymų iš augalų, kad išgyventų, tačiau amino taurino rūgštys reikalingos tam, kad galėtų būti gyvybingos ir energingos. Taurinas randamas gyvūnų raumenyse.
Mėsėdžiai turi trumpesnę virškinimo sistemą, todėl, kad jų organizmas nereikalauja skaldyti celiuliozę randamą augaluose. Celiuliozei atsiradus jų mityboje ji gali sukelti virškinimo problemas.
Visumoje šlapias maistas su pagrindiniu ingridientu mėsa ar žuvimi yra geriausias patiekalas jūsų katei.
Bet tai nereiškia, kad konservai visada yra geriausias pasirinkimas negu sausas. Geriausias sausas maistas yra geriausias jūsų katei negu blogiausias šlapias maistas. Jeigu maitinate savo katę aukščiausios kokybės maistu, ji bus geriausios būklės nesvarbu ar tai sausas ar šlapias ėdalas.
Štai keli patarimai, kurių patariama laikytis norint subalansuoti katės mitybą:

Diskusija apie sausą maistą

Dauguma kačių savininkų palieka sausą maistą  nuolat savo katėms. Kai kurie papildo šlapią ėdalą, kai kurie ne. Tai tolygu maitinti savo vaikus tuo pačiu greitu maistu.

Jeigu jūsų katė ėda tik sausą maistą, ji tikriausiai gauna mažiau maisto medžiagų negu katė kuri ėda šlapią ėdalą. Dauguma žemos kokybės  sauso maisto turi savyje priedų. Laukinėje gamtoje kurioje angliavandeniai sudaro tik 5% katės mitybos- ji tai gauna nurydama savo grobį.
Kau kurie priedai yra reikalinti išstūmimo procesui, kuris suformuoja sauso ėdalo granules gamybos procese. Bet jie taip pat naudojami kaštų taupymui, kadangi yra pigesnis ingridientas negu mėsa.

Dehidratacija
Grobis sumedžiotas ir suvirškintas laukinės katės turi savyje 70 procentų vandens. Konservuotas maistas turi apie 78 procentus vandens ir sausas ėdalas tik 10%. Katės, kurios ėda tik sausą ėdalą dažniausiai nagauna pakankamai vandens. Jos gali patapti chroniškai dehidratavusios ir tai gali sukelti sveikatos problemų tokių kaip šlapinimosi sutrikimas.

Pagal Purina, jeigu norite maitinti katę sausu maistu, ji turi gerti maždaug puodelį vandens vienam kilogramui katės svorio per 24 valandas. Šiltuoju metu laiku, jai reikės dar daugiau vandens. Katės kurios minta tik šlapiuoju maistu, turi suvartoti ⅓ pusės puodelio dalį vandens. Jeigu šeriate sausuoju maistu privalote pasirūpinti, kad vanduo būtų švarus ir nuolat dubenėlyje. Gyvūnų vandens fontanai verčia kates lakti ir filtrai pasirūpina švariu vandeniu.

Nutukimas ir kačių diabetas

Katės, kurių mityba susideda tik iš šlapio maisto yra linkusios labiau tukti ir sirgti diabetu negu katės, kurios minta šlapiu maistu. Taip yra dėl aukšto angliavandenio kiekio sausame ėdale ir dėl nuolatinio sauso ėdalo buvimo bliudelyje, prie kurio katė gali prieiti betkada.
Jeuigu jūsų katė tampa truputi apkūnesnė, patartina mažinti sauso ėdalo kiekį ir neduoti katei priėjimo prie jo visą parą. Norint išvengti kačių diabeto reikėtų šerti tik aukščiausios kokybės sausu ėdalu arba tik šlapiu ėdalu.

Diskusija apie šlapią maistą

Taigi, tai reiškia jog šlapias ėdalas yra geriau. Nebūtinai.  Labai pigus jis tikrai nėra geresnis negu sausas ėdalas.
Pirmiausia reikėtų patikrinti sudėtį. Ją turėtų sudaryti gyvulinės kilmės baltymai kaip pirmasis ingridientas ir ideliausia, kad neturėtų šalutinių mėsos produktų.

Kai kurie nepritaria, kad šlapio ėdalo mityba gali sukelti burnos problemų, jeigu reguliariai tikrinsite katės dantis ir juos valysite, tai neturėtų būti problema.

Rinkitės aukščiausios kokybės kačių maistą
Jeigu nusprendėte šerti savo katę šlapiu ar sausu maistu, pirmiausia jis turi būti aukščiausios kokybės, kokybiškos sudėties. 

(straipsnio reitingas 0)
reklama