Burmos katėms reikia žmogaus 2

2014 gegužės 26d.
Kai lyginamos įvairios kačių veislės, pirmenybė dažniausiai teikiama kačių išvaizdai. Tačiau yra kačių, kurios pavergia žmones ne žydromis akimis ar nepaprasto grožio kailiu, o savo charakteriu. Tokios yra Burmos katės... 

Ne namai, o namiškiai – svarbiausia

Burmos kačių augintojai didžiuodamiesi sako, kad šios veislės katėms, skirtingai nei daugumai kačių, pirmiausia reikia ne šiltų namų, o artimo žmogaus. Jos tokios protingos ir prieraišios, kad sunkiai ištveria vienatvę ar žmonių šaltumą.

Burmos katės noriai keliauja, domisi aplinka ir jaučiasi gerai, jeigu drauge su jomis yra mylimas šeimininkas. Taigi prieš įsigyjant šios veislės katę reikėtų gerokai pagalvoti, ar galėsite skirti savo augintinei pakankamai laiko ir dėmesio. Be to, reikės priprasti prie keisto pojūčio, kai vaikštant ar kažką dirbant, Burma nuolat sukiosis šalia ar net pageidaus susirangyti ant jūsų pečių. Jau nekalbant apie tai, kad naktį budriai saugos jūsų sapnus, įsitaisiusi pašonėje.

Tik nesigąsdinkite ir nemanykite, jog Burmos įkyrumas nebeleis jums gyventi savo gyvenimo. Viskas bus gerai, nes jūs paprasčiausiai pamilsite savo katę ir pats norėsite kuo ilgiau būti su ja.

Burmos yra energingos ir žaismingos. Atnešusios kačių žaislą, pačios kviečia žaisti ir gali kartoti tai ne vieną sykį. Jos yra greitos, mėgsta akrobatinius triukus. Burmos kačių  nedomina sienų apmušalai ar užuolaidos, nors yra smalsios kaip visos katės ir mėgsta tyrinėti atvirus stalčius, apžiūrėti naujus daiktus.

Šių kačių kailis yra trumpas, tankus, žvilgus ir švelnus kaip aksomas. Jis gali būti šokolado, rudos, mėlynos, lelijinės, raudonos, vėžlio kiauto, kreminės, šokoladinio vėžlio kiauto, lelijinės vėžlio kiauto, mėlynos vėžlio kiauto spalvos. Pilvelis šviesesnis už nugarą, snukio ir ausų kailio atspalviai taip pat gali skirtis. Gintaro spalvos akys didelės, išraiškingos, toli viena nuo kitos. Kūnas grakštus ir elegantiškas, bet tuo pačiu raumeningas, stiprus.

Šventyklų katės išsibarstė po pasaulį

Daugiausia Burmos kačių gyvena Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Ir tai natūralu, nes šių šalių kačių mylėtojai visada domėjosi išskirtiniais gyvūnais. Be to, pirmoji šios veislės katė – Burmos ir Siamo rudakailė mišrūnė – 1930 metais buvo atvežta į JAV. Į Lietuvą pirmosios šios veislės katės pateko tik XX a. pabaigoje.

Panašios į dabartines Burmos kates jau XV amžiuje gyveno Mianmaro budistų šventyklose. Dalyvaudavo apeigose ir buvo laikomos nežemiškomis būtybėmis. Vienuoliai jas garbino kaip dievybes. Tailande rastuose rankraščiuose taip pat minimos tamsiai rudo kailio katės, tikėtina, jog tai buvo Burmos kačių pirmtakės.

Kartais ginčijamasi, kaip sakyti: Birmos, Burmos ar Mianmaro katės? Birma (angliškai Burma) yra dabartinis Mianmaras, tik pakeitęs pavadinimą, pasibaigus britų kolonijiniam režimui.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +18)

Skaitykite komentarus 2


reklama