Kačiukų maitinimas: kaip tapti sveika ir stipria kate 2

2012 liepos 9d.
Kačiukų maitinimas truputį sudėtingesnė užduotis nei suaugsių kačių, kurių poreikiai paprastai yra pastovūs: kokybiškas sausas kačių maistas plius karts nuo karto - konservai katėms. Jeigu planuojate įsigyti kačiuką, kad ir kokio amžiaus jis būtų: trijų savaičių ar šešių mėnesių, jam būtina atidi tinkama mityba augant ir vystantis.

Nuo gimimo iki 4 savaičių

Motinos pienas: geriausia jei šiuo metu kačiukas dar yra šalia savo mamos, tuomet jo poreikiai yra visiškai patenkinami. Tačiau kartais iškyla ir bėdų: mama gali atsisakyti žindyti, arba dėl sveikatos problemų negalėti to daryti. Jai gali išsivystyti mastitas arba žindymas tapti skausmingas dėl kitų priežasčių.

Maitinimas buteliuku: jei mama atsisako rūpintis kačiukais, teks juos maitinti patiems iš buteliuko. Pieno pakaitalas kačiukams, kurio galite įsigyti parduotuvėse, yra pilnai subalansuotas ir atitinkantis motinos katės pieną. Geriausia maitinti būtent tokiu produktu, nes kiti pakaitalai (pavyzdžiui, karvės pienas) neužtikrina visų būtinų reikalingų medžiagų mažyliui. Jei tik įmanoma, labai svarbu kad kačiukai įprastai žįstų bent pirmas dvi dienas.

Nuo 4 iki 8 savaičių

Atjunkymas: tai turėtų būti laipsniškas procesas. Rekomenduojama duoti kačiukams mišinį: maistas jauniems kačiukams (viena dalis) sumaišytas su pieno pakaitalu (trys dalys) arba šlapias maistas jauniems kačiukams (viena dalis) sumaišytas su pieno pakaitalu (dvi dalys).

Nuo dviejų iki trijų mėnesių

Kačių maistas: iki 10 savaičių amžiaus kačiukas turėtų įprasti prie maitinimosi išimtinai kačių maistu.

Maisto tipas: šiuo metu kačiukai išsiugdo maitinimosi įpročius, kurie išlieka visam gyvenimui. Jūsų sprendimas kokį maistą: sausą, šlapią ar jų mišinį pasirinkti. Tik esant ypatingoms aplinkybėms ir poreikiams, veterinaro gali būti paskirti vitaminai katėms, savarankiškai to nedarykite.

Dažnumas: šio amžiaus kačiukai turi būti maitinami bent keturis kartus per dieną, nes kačiuko skrandis dar yra per mažas, kad jame tilptų maisto kiekis, patenkinantis reikiamą maistinių medžiagų kiekį ėdant rečiau. Šlapias maistas tarp maitinimų turi būti laikomas šaldytuve, o prieš maitinimą pašildomas. Na o sausas maistas gali būti ir paliktas per dieną, kad kačiukas galėtų paėsti užsinorėjęs. Jei kačiukas nepratęs, sausą maistą galite sudrėkinti trupučiu vandens (tačiau geriau, jei toks maistas būtų suėdamas iškart, nes greičiau genda).

Nuo trijų iki šešių mėnesių

Rutina: šiuo metu kačiukai pradeda pamėgti ir įvertina rutiną. Įsitikinkite, kad kačių maistas yra ramioje, saugioje vietoje ir netrukdykite ėsti.

Maisto tipas: atidžiai skaitykite maisto etiketes. Maiste turi būti garantuojamas kiekis svarbiausių maistinių medžiagų, tame tarpe rekomenduojamas baltymų ir riebalų kiekis, ne per didelis drėgmės ir ląstelienos kiekis. Katės ir kačiukai gali turėti problemų, negaudami reikiamo baltymų kiekio su maistu.  Kasdienė kačiuko mityba turi būti pastovi: nekeiskite maisto, jei tai nėra būtina.

Dažnumas: artėjant šešių mėnesių amžiui, galite pradėti maitinti kačiuką tris kartus per dieną. Geriausia būtų kas savaitę pasverti kačiuką, stebėti ar svoris didėja pagal rekomendacijas ir pagal tai koreguoti maisto kiekius, kurie gali skirtis priklausomai nuo kačiuko fiziologinių savybių ir aktyvumo.

Nuo šešių mėnesių iki metų

Katės maitinimas: nors kačiuko augimas gali tęsti ir po metų sukakties, tačiau nuo šio amžiaus kačiukas jau laikomas kate.

Maisto tipas: vėlgi, kačių maistas turi turėti tinkamą gerai įsisavinamų baltymų kiekį. Taip pat atkreipkite dėmesį ar maiste yra taurino ir arginino – tai ya katėms būtinos amino rūgštys, gaunamos su maistu. Katės yra visiškos mėsėdės – jos negali būti vegetarės. Kaip jau užaugusi katė, ji turi keletą maitinimosi galimybių:

Sausas maistas: rinkoje yra daugybė sauso maisto gamintojų. Taip pat yra maisto, skirto katėms su specifiniais poreikiais, pavyzdžiui, nuo plaukų kamuoliukų kaupimosi skrandyje, arba linkusioms į šlapimo takų infekcijas.

Konservai katėms: daugeliui kačių augintojų tai atrodo geriausias pasirinkimas, nes šiame maiste mažiau angliavandenių. Taip pat jų manymu, maitinant šiuo maistu yra mažesnė nutukimo galimybė, nei maitinant sausu maistu. Tačiau veterinarų duomenimis, iš tiesų didelio skirtumo tarp sauso ir šlapio maisto nėra.

Neapdirbtas maistas (Raw): šios mitybos šalininkų manymu, toks maitinimas artimiausias natūraliai laukinių kačių mitybai. Taip pat galite maistą gaminti patys. Svarbiausia – užtikrinti, kad su tokia mityba katė gautų visų jai reikiamų medžiagų. Kai kurie šeiminkai papilodmai duoda prebiotikų ir atitinkamų papildų (prieš tai reikia pasitarti su veterinaru).

Dažnumas: du kartus per dieną.

Kiekis: vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis ir specialiomis mitybos lentelėmis.

Kačiukų maitinimas yra esminis faktorius, norint, kad kačiukas išaugtų į sveiką katę. Stebėkite jo svorį (antsvorio turinti katė turės kabantį pilvuką, sunkiai apčiuopiamus šonkaulius, tikėtina – dvigubą pagurklį), stebėkite energingumą ir išmatas. Atidžiai maitindami nuo pat pradžių, turėsite sveiką ir stiprią katę.
(straipsnio reitingas +12)

Skaitykite komentarus 2


reklama