Draskyklės katėms

2013 lapkričio 19d.
Jeigu norite apsaugoti baldus, užuolaidas ir kitus daiktus, dar prieš įsigydami kačiuką, parūpinkite jam specialią draskyklę nagams galąsti. Pripratintas prie šio įnagio augintinis nebesidomės jūsų baldų apmušalais bei kitais daiktais, į kuriuos taip malonu suleisti savo aštrius nagučius...

Kodėl katės mėgsta draskyti?


Galąsdamos nagus į kietą paviršių, draskydamos kilimą katės „ženklina“ savo valdas. Brėždamos aštriais nagučiais per kietą, šiurkštų paviršių, palieka savo kvapą – sekretą, išsiskiriantį per letenų pagalvėles.

Šitaip katės išreiškia ir savo emocijas: džiugesį sugrįžus šeimininkams, viršenybę prieš kitas kates arba gyvūnus. Jos nori įtvirtinti savąjį „aš“. Be to, tai savotiška kačių mankšta. Jos mėgsta galąsti nagus pakirdusios iš miego, pasirąžiusios.

Draskyklės katėms: ar įmanoma išgyvendinti blogus įpročius?


Nagų galandimas yra fiziologinis kačių poreikis, todėl patartina ne kovoti su kačių instinktais, o pasiūlyti joms alternatyvą ir jas pergudrauti.

Geriausia, kai mažas kačiukas kuo anksčiau pamokomas, kur galima galąsti nagus, o kur draudžiama. Jis mokomas tam skirtoje vietoje. Vyresnę katę pripratinti tinkamai elgtis yra daug sunkiau, o kartais net neįmanoma.

Reikia pakelti mažylio priekines letenėles, pastatyt jį ant užpakalinių kojų į numatytą vietą, kad  imtų brūžinti, galąsti savo nagučius. Jaunų kačiukų nagai yra aštrūs, tačiau silpni, plonučiai, todėl ne tiek drasko, kiek maigo kietą paviršių.

Jeigu mažyliai mato, kaip jų motina galanda nagus, mokosi iš jos. Aplink draskyklę arba lipynę jie mėgsta žaisti. Ši vieta kačiukams tampa maloni, sava, todėl mokymasis tampa natūralus, nepriverstinis.

Jokių fizinių bausmių! Pakaks suploti delnais ir išgąsdinti mažąjį neklaužadą.

Statykite draskyklę ten, kur katė bent kartą pabandė galąsti nagus. Kantriai pratinkite prie tos vietos. Švelniai girkite už parodytas pastangas. Jeigu neklauso, parodykite nepasitenkinimą.

Dažniau kvieskitės katę prie draskyklės, pakelkite priekines letenas, priglauskite jas prie šiurkštaus paviršiaus. Tokiu atveju ji ne įtrauks, o išleis savo nagučius. Tuo ir pasinaudokite.

Kai kurioms katėms padeda priviliojantys purškalai, kuriais apipurškiama draskyklė.

„Prie draskyklės paslapčia pradedu judint pirštus – katinas susidomi, atbėga jų pagauti ir netyčia užsikabina nagais už draskyklės paviršiaus. Pagiriu. Žaidžiame dar kartą. Ne tik giriu žodžiu, bet duodu mėgstamų gardėsių. Buvo pradėjęs galąsti nagus į minkštasuolio kampą. Pritvirtinau toje vietoje folijos. Iškart iš ten dingo – nepatiko garsas“, – savo patirtimi viename forume dalijasi kačių augintojai.

Draskyklės katėms – nuo paprastos lentelės iki daugiafunkcinių statinių


Zoologijos parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių draskyklių. Dar didesnė jų pasiūla internete. Prieš įsigydami, daugiau dėmesio kreipkite ne į draskyklės dizainą, o į jos funkcionalumą. Atsižvelkite į savo augintinio amžių, svorį, pomėgius. Draskyklė turi būti stabili, atlaikyti katės svorį ir jėgą.

Kokias draskykles dažniausiai perka kačių augintojai? Perka daugiafunkcinius kačių stovus, kur yra ir draskyklė, ir saugus namelis pasislėpti, ir žaidimų aikštelė ar stebėjimo bokštelis (lentyna). Audeklas, kuriuo apmuštas „kačių ūkis“, yra neslidus, lengvai valomas.

Jeigu jūsų bute nėra vietos dideliems kačių namams, galima įtaisyti paprastą virve apvytą lentelę. Geriausia pritvirtinti dvi tokias lenteles prie sienos kampo – katės galanda iškart abi letenas.

Katėms patinka ir į viršų smailėjanti piramidės formos draskyklė, apvyta tvirta, šiurkščia virve. Piramidės pagrindas yra platus, gerai įtvirtintas ant didesnės, kilimu aptrauktos plokštumos.

Ar įmanoma pačiam pagaminti draskyklę?


Jei turite laiko ir medžiagų, kodėl gi ne? Tačiau atminkite, kad draskyklę labai svarbu gerai pritvirtinti, kad neklibėtų, neišgąsdintų katės.

Gamindami draskyklę galite naudoti storo kilimo atraižas, apvyti kokį nors stovelį storomis virvėmis. Galima panaudoti standžios odos skiautę. Svarbu, kad šios medžiagos būtų natūralios, neįelektrintų kailio, nedirgintų ir, svarbiausia, viliotų katę.

Draskyklės katėms, kaip jau supratote, gali būti pačios įvairiausios, bet ne visada ir ne visoms katėms jos tampa patrauklios. Apsišarvuokite kantrybe ir pamėginkite pergudrauti savo katę.

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +11)
reklama