Guoliai katėms: estetika ar patogumas? 1

2014 kovo 24d.
Nors katės dažniausia miega ten, kur joms, o ne mums, patinka, vis tiek pabandykime įrengti savo augintinėms poilsio kampelį. Tai turėtų būti saugi, šilta vieta, kurioje gyvūnas galėtų ne tik ilsėtis, bet ir pasislėpti nuo visokių pavojų ar įkyruolių...

Kokie būna „kačių namai“?


Kačių guolių, arba namukų, yra pačių įvairiausių. Galima savo augintinei pastatyti paprasčiausią kartoninę dėžę, patiesti joje audinio atraižą – gali būti, jog katė šią vietą pamėgs. Galima panaudoti seną lagaminą ar kitą gilų daiktą, tačiau ar estetiškai namų aplinkoje atrodys nušiuręs daiktas? Pirkdami katei guolį, turėtume atsižvelgti į namų interjerą, stilių, spalvų gamą. Ne paskutinėje vietoje turėtų būti praktiškumas: katės guolis turi būti lengvai skalbiamas, nusegamu užvalkalu.

Koks guolis labiausiai patiktų?


Universalaus atsakymo nėra, nes kiekvienas gyvūnas turi savų įgeidžių.
Vieniems pakanka paprasto minkšto kilimėlio, kitiems reikia guolio su borteliais, kad saugiai atsiremtų nugara, o dar kitiems jauku uždarame namelyje su nedidele landa ir stogeliu.
Dauguma kačių mėgsta ilsėtis šiek tiek aukščiau, todėl guolį reikia statyti ant pakylos. Katės mėgsta vietas, kur gali pasislėpti ir viską patyliukais stebėti.
Kad gyvūnui guolis patiktų, šis turi būti natūralaus pluošto, minkštas, šiltas, saugus (parduodami net papildomai šildomi kačių guoliai).
Tačiau jei saulės spinduliai įšildys kurį nors namų kampelį, rasite augintinę įmigusią ant kietos palangės, rašomojo stalo ar dar kur nors, kur nekvepia jokiu komfortu. Žiemą jos kartais miega apglėbusios metalinį šildytuvą – kaip ištveria tokį karštį, nežinia...
Yra kačių, kurios smagiai jaučiasi pakabinamuose chamakuose. Kitos įsitaiso rūbų spintos apačioje arba ant spintos, jeigu ten pamiršote savo vilnonį megztuką. Vilnoniai daiktai joms tikrai patinka.

Kokių guolių katės vengia?


Katėms nepatinka guoliai, kurių audeklas įsielektrina. Tai gąsdina ir atbaido gyvūną. Nepatinka nestabiliai padėti arba per ankšti guoliai. Retai kada ilsisi koridoriuje arba kitoje triukšmingoje, ankštoje vietoje, kur nuolat varstomos durys, traukia skersvėjai ir tyko visokie pavojai. Netikėti garsai, nepažįstami kvapai, nematyti žmonės katei neleidžia ramiai ilsėtis. Katėms nepatinka  guoliai, iš kurių jos nemato, kas vyksta namuose. Taigi, ilsėdamasi katė nori būti nematoma, tačiau pati nori viską matyti ir laiku sureaguoti į pasikeitimus.

Ar drausti katei miegoti šeimininkų lovoje?


Galite drausti, tik nežinia, ar pavyks. Iš kitos pusės žiūrint, jeigu katė susirangė jūsų kojūgalyje ir tyliai „saugo“ jūsų miegą – ar kam nors dėl to blogai?


Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +19)

Skaitykite komentarus 1


reklama