Kačių žaislai ir žaidimai 1

2013 birželio 21d.
Anglų poetas Christopher Smart (arba Kitty Smart) apie kates sakė: „Nėra nieko meilesnio, kai jos ilsisi, ir nėra nieko greitesnio, kai jos dūksta“. Jeigu katės mokėtų kalbėti, jos tikrai pasakytų: Pasaulis sukurtas pramogai, todėl ir žaidžiam!. Žaidimas yra katės gyvenimas, kačių kasdienybė. Juk ne šiaip sau sakoma, jei gyvūnas nelinksmas, nenori žaisti - jis serga, kažkas jam negerai.

Kad katės žaidimai nebūtų beprasmiai, juose turi dalyvauti žmogus. Ir nebūtinai tai turi būti katės šeimininkas. Tai gali būti bet kuris katei pažįstamas asmuo. Beje, su svetimais katės nelinkusios žaisti, jos pirma ištyrinėja, kokia tai persona ir ko nori.

Žaidžiant su kate svarbu nepamiršti dviejų dalykų: žaidimai turi ne tik mankštinti katės raumenis, bet ir lavinti jos protą, pastabumą, mokyti katę įdomiai pramogauti, neperžengiant gero tono ribų. 
Kokie žaidimai domina kates?

Aukso puodas. Gyvūnų prekių parduotuvėje nupirkite augintinei specialų kubelį, į kurį galima įberti katės mėgstamų gardėsių. Šis žaidimas ypač tinka tuomet, kai katė ilgesniam laikui lieka viena ir pradeda nuobodžiauti. Augintinė kantriai tyrinės, ridinės „aukso puodą“, kad tik iš jo iškristų skanus kąsnelis. Ko jau ko, o kantrybės katei visi gali pavydėti. Iškritęs gardėsis jai reiškia sėkmingą medžioklę. Tai lavina katės instinktus, skatina ieškoti sprendimų. Šis žaidimas neleidžia aptingti nei katės protui, nei kūnui.

• Lazerių šou.
Įsigykite žalios šviesos lazerinį žibintuvėlį, tokį, koks paprastai naudojamas prezentacijų metu. Nukreipkite spindulį į sieną, neskubėkite, kol katė pasiruoš šuoliui, ir jokiu būdu nešvieskite augintinei į akis. Tą patį galima daryti paprastu žibintuvėliu arba veidrodėliu, pagavus saulės zuikutį ir nukreipus jį į plokštumą. Palaukite, kol katė jį pastebės. Prasidėjus lazerių šou jūsų augintinė demonstruos neįtikėtinus šuolius, versis kūliais ir visai neatrodys sutrikusi, kad nesiseka pastverti grobį. Spinduliukai geriau matomi pritemdytame kambaryje. Patraukite daiktus, kurie gali sudužti.

• Stalo tenisas. Paprastą stalo teniso kamuoliuką paridenkite lygiu grindų paviršiumi (kilimas trukdo kamuoliukui greitai riedėti). Darykite tai koridoriuje arba kitoje erdvėje. Kai augintinė papasuos kamuoliuką atgal, pakeiskite jo kryptį. Būkite greiti ir miklūs – nenuvilkite varžovės. 

• Klaidusis labirintas.
Išpjaukite landas didesnėse kartoninėse dėžutėse, sujunkite dėžes ir štai katės labirintas. Kad augintinė susidomėtų ir turėtų labirinte daugiau veiklos, galima ten paslėpti stalo teniso arba paprastą siūlų kamuoliuką. Nenaudokite dėžių, jeigu jose buvo laikyti chemikalai arba kitokios stiprų kvapą skleidžiančios medžiagos.
Galimas ir paprastesnis labirintas: vietoj kartoninių dėžučių panaudokite kiaušinių pakuotę. Katei tikrai bus įdomu krapštyti iš pakuotės duobučių stalo teniso arba kitokį kamuoliuką, nes, vos iškrapščius, jis lyg tyčia nugarma į gretimą duobę. 

• Formulės lenktynės. Įsigykite nedidelį prisukamą žaisliuką. Iš pradžių leiskite katei patyrinėti ir apsiprasti su naujuoju „Ferrari“. Prisukite. Padėkite prisuktą žaislą ant lygaus grindų paviršiaus ten, kur atsiveria kuo didesnė erdvė manevrams. Nuobodžiauti neteks. Ir nieko tokio, jeigu tai tik prisukama pelytė – manevrai ir greitis svarbiau už viską.

• Ekologiški kačių žaislai. Paukščių plunksnelės, popieriaus gniužuliukai, siūlų kamuolėliai, medžiaginės juostelės, virvutės, pieštukai, medžio drožlės, džiovintos pupos ir žirniai, kailio skiautės – ekologiškų kačių žaislų pilni jūsų namai, tereikia juos parodyti augintinei ir pamokyti žaisti. Būtina stebėti, kad žaistų saugiai, nors ir esame tikri, kad, skirtingai nei šunys, katės bet ko į burną neima ir neryja.

Katės labai vertina šeimininkų pastangas – joms labai patiks jūsų pagamintos meškerės: lazdelė ir prie virvutės, o dar geriau, gumelės, pririšta paukščio plunksna. Šeimininkui beliks tapti žvejės padėjėju, o visą sunkų, bet įdomiausią darbą atliks pati žvejė, jūsų katė.
(straipsnio reitingas +28)

Skaitykite komentarus 1


reklama