Katėms ir šunims gyvybiškai svarbus vanduo 1

2013 rugsėjo 9d.
Vanduo yra gyvybiškai svarbus ir šunims, ir katėms. Jis sudaro apie 80 procentų šuns arba katės kūno, be jo nevyksta nei kraujo cirkuliacija, nei virškinimas, nei išmatų šalinimas, nei kiti gyvybiniai procesai. Vanduo, šis bespalvis ir bekvapis skystis, yra gyvybės pagrindas. Be vandens neišgyvena joks gyvas organizmas...

Kiek ir kokio vandens reikia mūsų augintiniams?

Gamtoje laukiniai žvėrys, norėdami numalšinti troškulį, dažniausia ieško tekančio vandens – upelio arba šaltinio. Gurkšnis tekančio gėlo vandens gyvūnams reiškia ne tik savijautos pagerėjimą, bet ir jėgų atsinaujinimą. Todėl nenuostabu, kad ir mūsų naminiai gyvūnai augintiniai labiau mėgsta lakti šviežią, gaivų, o ne pastovėjusį, vandenį. 

Jiems labiausiai tinka vanduo, kurį ir mes geriame iš čiaupo.

Kiek vandens per dieną turėtų išlakti šuo? O kiek – katė? Tikslaus atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo metų laiko ir aplinkos temperatūros, augintinio aktyvumo, bendros savijautos. Jeigu gyvūnas daug juda, sportuoja, be abejo, atsigaivinti norės dažniau. Daugiau skysčių reikia mažylius žindančioms arba besilaukiančioms kalėms ir katėms. Natūralu, kad daugiau laka sausu maistu šeriami gyvūnai. Didesnį troškulį pajunta ir išgyvenantys nerimą arba stresą.

Tačiau nuolatinis troškulys gali reikšti pablogėjusį vidaus organų darbą (inkstų ligos, skydliaukės sutrikimai, diabetas). Tokiu atveju būtina veterinarijos gydytojo konsultacija.

Kas pagerina augintinių priežiūrą?

Jau prieš porą dešimtmečių amerikietei veterinarijos gydytojai Mary Burns šovė į galvą mintis, kaip geriau pasirūpinti gyvūnais augintiniais – jos pastangomis buvo sukurtos automatinės gyvūnų girdyklos.

Mary Burns pati augino katę ir iš savo patirties žinojo, kaip svarbu augintinei nuolat turėti šviežio vandens. Be to, ji puikiai žinojo, kaip šviežias vanduo veikia gyvūnų inkstų bei kitų organų darbą. 1994 metais pradėtos gaminti automatinės šunų ir kačių girdyklos dabar yra populiarios visame pasaulyje. Jos gaminamos įvairiausių dydžių, skirtingų talpų ir modelių.
Šių girdyklų privalumas tas, kad, skirtingai nei stovinčiame vandenyje, tekančiame vandenyje nesidaugina mikrobai. Lakant iš tokios girdyklos neišsitaško vanduo, gyvūną ilgesniam laikui galima palikti vieną.

Gyvūnų girdyklos naudojamos ne tik namuose, jos įrengiamos ir gyvūnų bei jų šeimininkų dažnai lankomose vietose. Štai Šv.Rafaelio parke Nevados valstijos Reno mieste (JAV), kaip ir kituose šios šalies parkuose, įrengtos automatinės girdyklos – fontanėliai „Pet fountain“. Atsigaivinti iš šių fontanų mėgsta ir parkų paukščiai. Tokios girdyklos paprastai turi specialius vandens filtrus, kurie ir neleidžia daugintis mikrobams.

Taigi, paliekant augintinius ilgesniam laikui, puiki išeitis yra automatinės girdyklos ir automatinės šėryklos, į kurias pilamas sausas ėdalas.

Augintiniai ne tik nepritrūksta vandens ir maisto, bet yra aprūpinti sveiku, šviežiu maistu, o paėdę bet kada gali numalšinti troškulį. Jiems negresia dehidratacija – organizmo vandens praradimas, dėl ko gali sutrinkti gyvybinė organų veikla.

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +7)

Skaitykite komentarus 1


reklama