10 kačių mitybos klaidų 3

2014 spalio 13d.
Labai mylėdami ir lepindami savo augintines kačių šeimininkai kartais padaro joms meškos paslaugą – maitina ne tuo, kas tinka ir sveika katėms. Kokios yra dažniausiai  pasitaikančios kačių mitybos klaidos?

1.    Šerti savo katę ne jos amžiui skirtu, ne jos gyvenimo būdą bei poreikius atitinkančiu ėdalu.

2.    Duoti savo augintinei sauso šunų ėdalo. Šunų ėdale yra gerokai mažiau proteinų, kačių –daugiau. Nuolat šerti savo katę šunų ėdalu yra pavojinga.

3.    Pašalinti riebalus ir palikti vien tik raumenis, kai ruošiate gardžius žalios mėsos gabaliukus savo katei. Gyvūninės kilmės riebalai kačių organizmui yra būtini, palikite juos ir duokite kartu su žalia mėsa.

4.    Visą laiką šerti katę tuo pačiu ėdalu, pavyzdžiui, tik žalia žuvimi arba galvijų inkstais, kepenimis. Tokiu ėdalu šeriamų kačių organizme pradeda trūkti kalcio, fosforo ir kitų vertingų medžiagų, todėl suprastėja kailis, dantų, nagų būklė. Labai svarbu, kad katės kaulai būtų stiprūs, raumenys – elastingi, to galima pasiekti tik šeriant visaverčiu kačių ėdalu. Beje, žalia žuvis naikina katės organizme vitamino B atsargas.

5.    Duoti katėms netinkamų produktų, pavyzdžiui, žalių kiaušinių. Žalio kiaušinio baltymo katei apskritai negalima duoti, o trynio – tik retsykiais. Taip pat negalima duoti šokolado, pieno, razinų, vynuogių, saldumynų, kuriuose yra ksilitolio.

6.    Šeriant visaverčiu, pagal katės amžių, fizinę būklę, energingumą, veislę parinktu ėdalu, nepatartina duoti savo augintinei vitaminų ar papildų. Tai ne tik nereikalinga, bet ir kenksminga. Duoti katei vitaminų bei kitokių maisto papildų gali nurodyti tik veterinarijos gydytojas.

7.    Pataikauti katės įgeidžiams ir leistis šokdinamiems Taip, katės yra įnoringos, išrankios, tačiau katės maitintojas ir šeimininkas esate jūs. Nepamirškite to.

8.    Keičiant katės mitybą, per staigiai pereiti prie kito ėdalo. Sakykime, pereinant nuo šlapio, arba konservuoto, prie sauso ėdalo, reikėtų kurį laiką sausą ėdalą drėkinti, staigiai nekeisti katės įpročių. Reikėtų maišyti ir vis didinti naujo ėdalo kiekį maždaug 2 savaites.

9.    Nekreipti dėmesio į augintinio tuštinimąsi (pernelyg kietos arba minkštos išmatos rodo, kaip katės organizmas pasisavina ėdalą) ar pilvo pūtimą, seilėjimąsi.

10.    Šerti nevisaverčiu, nekokybišku ėdalu. Nuo menkaverčio ėdalo katės šlapimtakiuose gali susidaryti struvito ir kalcio oksalato akmenys, katė gali pradėti skausmingai ir dažnai šlapintis, tapti nerami. Nuo tokio ėdalo katės gali greičiau nutukti, jų imunitetas gali susilpnėti, padidėti ligų rizika.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +19)

Skaitykite komentarus 3


reklama