Pasivaikščiojimas su kate 4

2015 sausio 2d.
Dauguma kačių, skirtingai nei šunys, priešinasi bet kokiam jų laisvės suvaržymui. Antkaklis, pavadėlis, pervežimo krepšys – šie daiktai kates dažniausia varo į neviltį... Ar įmanoma išsivesti savo katę pasivaikščioti? 

Kaip katę pratinti prie pavadėlio?

Prie antkaklio, petnešų ir pavadėlio kačiuką pratinti reikia nuo mažumės. Iš pradžių – tik prie antkaklio arba petnešų. Leiskite kačiukui šiuos daiktus apuostyti, apžiūrėti, padėkite matomoje vietoje. Po poros dienų, švelniai kalbindami, užsekite antkaklį arba petnešėles. Pagirkite, sudominkite žaidimu, kad augintinis pamirštų segįs kažkokį keistą daiktą.
Antkaklio arba petnešėlių  nešiojimo laiką kasdien ilginkite.

Kai kačiukas apsipranta, galima prisegti pavadėlį ir trumpai pasivaikščioti po namus. Netempkite, neraginkite augintinio. Petnešas nusekite ne tuomet, kai jis priešinasi ir yra suirzęs, o kai elgiasi ramiai, yra atsipalaidavęs.
Dėmesio: kadangi kačiukų kaklo raumenys yra silpni, jiems labiau tinka ne antkaklis, o petnešos.

Pasivaikščiojimai turi būti malonūs ir įdomūs

Katės iš prigimties yra labai smalsios, todėl pasivaikščiojimai joms turi būti ne tik malonūs, bet ir įdomūs. Išvestos į sodą ar kiemą, jos juda labai lėtai ir atsargiai (netempkite!). Tegul rainiukė pati pasirenka pasivaikščiojimo tempą bei kryptį ir palengva tyrinėja nepažįstamą aplinką.

Gyvūnų elgsenos specialistai teigia, kad uždara erdvė, nuobodulys, ilgos vienatvės valandos katės elgseną veikia blogai, o pasivaikščiojimai su mylimu šeimininku yra puiki terapija, gera elgsenos korekcijos priemonė.

Skiepai ir kitos apsaugos priemonės


Į lauką išvedama arba laisvai išleidžiama katė turi būti paskiepyta nuo pasiutligės ir kitų pavojingų ligų. Taip pat ji turi būti apsaugota nuo išorės parazitų – erkių, blusų. Priemones nuo išorės parazitų rinkitės priklausomai nuo katės amžiaus, kailio ilgio, savijautos.

Vedžiokite toliau nuo judrių gatvių. Eikite ten, kur aplinka neužteršta, kur katės neišgąsdins agresyviai nusiteikę gyvūnai, kur nėra atvirų šiukšlynų, pavojingų duobių ar plyšių.

Antkaklio arba petnešų antroje pusėje, jei gyvūnėlis neturi poodinės mikroschemos, užrašykite savo telefono numerį. Niekada negalite būti tikri, kad išsigandęs gyvūnas nepaspruks. Taip pat verta įsigyti petnešų ir pavadėlių komplektą su atšvaitais.

Ar žiemą vesti savo katę į lauką? Aišku, kad taip, tik pasirinkite nedrėgną, nevėjuotą ir ne per daug šaltą dieną. Žiemą vaikštinėkite trumpiau. Jei kailiukas sudrėko, sugrįžę gerai nusausinkite minkštu rankšluosčiu.

Katiniški aksesuarai

Patogiausia ir saugiausia kates vedžioti su petnešomis. Pasirinkite lengvas, iš natūralaus pluošto pasiūtas petnešėles. Petnešų žiedas, prie kurio segamas pavadėlis, turi būti tarp katės pečių. Tarp petnešų ir katės kūnelio turi lengvai tilpti du jūsų pirštai.

Jeigu gyvenate labai triukšmingame rajone, iki pasivaikščiojimo vietos katinėlį neškitės ant rankų, tačiau petnešos ir pavadėlis turi būti užsegti iš anksto.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +20)

Skaitykite komentarus 4


reklama