Apsauga nuo blusų ir jų naikinimas 3

2012 balandžio 23d.
Antiparazitikai katėms, padedantys išvengti parazitų katės kailyje ar atsikratyti jau atsiradusių, tampa ypač aktualūs šylant orams. Žinoma, dabar daugelis kačių visus metus gyvena uždaroje patalpoje, kur nesusiduria su šiuo pavojumi. Tačiau, jei Jūsų katė bent kažkiek būna gamtoje, o gal net ir daug laiko praleidžia lauke, arba jei taip pat auginate ir šunį, kuris gali atsinešti blusų, apie šias priemones tikriausiai teks pagalvoti. Tiek blusų ir utėlių, tiek erkių pasigavimą gali įtakoti net trumpas perbėgimas per pievą.

Kas yra blusa ir kokias problemas ji gali sukelti?

Įprastinės blusos yra ypač dažnai nustatoma kačių niežulio ir kasymosi priežastis. Blusos atsiranda, užšokdamos ant gyvūno kailio, tada įsikanda į odą ir pradeda siurbti kraują. Blusų įkandimai sukelia niežulį, tačiau sunkesniais atvejais jauniems kačiukams jos gali sukelti mažakraujystę ir net mirtį. Kartais gali pasireikšti didesnis jautrumas blusų įkandimams arba alergija ir tuomet jos gali sukelti labai rimtų odos problemų. Be to blusos gali užnešti katei ir kirminų.

Suaugusi blusa yra mažas, tamsiai rudos spalvos vabalas, apie 2,5 milimetrų dydžio, matomas plika akimi. Nors blusos neturi sparnų ir neskraido, jų užpakalinės kojos labai stiprios, todėl gali nušokti didelį atstumą. Jos greitai šokinėja po kailį ir yra sunkiai pagaunamos.

Kaip nsuatyti, ar katė turi blusų?

Lengviausia blusas ant katės odos aptikti apžiūrint jos pilvuką, kai katė guli ant nugaros. Ieškokite blusų arba jų palikto purvo - išmatų. Išmatos yra tiesiog blusų suvirškintas kraujas ir atrodo kaip tamsūs grūdeliai.

Ką daryti, jei katės kailyje aptikote blusų?

Blusų pašalinimas iš katės kailio nebus efektyvus, jei  liks blusų kiaušinėlių ar kokonų Jūsų kilimuose ar balduose. Katės kailyje matomos blusos sudaro tik 5% visos blusų populiacijos, likę 95% slepiasi Jūsų namuose kiaušinėlių, lervų ir lėliukių forma. Suaugusi blusa per savo gyvneimą gali padėti iki 600 kiaušinėlių. Kiaušinėliai išsiperi per laikotarpį, kuris gali trukti nuo dviejų dienų iki dviejų savaičių. Jei savo augintinio kailyje aptikote blusų, jums teks imtis nemažo naikinimo plano:

1 žingsnis. Itin kruopščiai išsiurbkite visus kilimus namuose ir atsikratykite išsiurbtų dulkių.

2 žingsnis. Išpurkškite visus kilimus, patiesimus, miego zonas, baldų apmušalus su specialiu veterinariniu antiparazitiniu purškalu. Specialūs purškalai yra skirti būtent namų zonai. Kai namai smarkiai apkrėsti ir blusų problema įsisenėjusi, gali tekti iš namų išeiti šeimininkams kartu su augintiniais kelioms valandoms, kol specialimis priemonės išpurkšti  namai išsivėdins. Kruopščiai išpurkškite katės mėgstamas vietas lauke.

3 žingsnis. Tuo pat metu, kai nuo blusų valomi namai, naikinkite katės kailyje esančius parazitus. Jei auginate kartu ir šunį, naudokite priemones ir jam. Tam gali būti naudojamos įvairios priemonės: šampūnai, antiparazitinės pudros, antkakliai. Tačiau efektyviausi vaistai yra lašai, lašinami tiesiai ant augintinio odos. Šampūnai nesuteikia ilgalaikio poveikio, jie veiksmingi kol kailis šlapias, o išdžiūvus netenka blusas naikinančio efekto.

Parazitų prevencija

Visiškai atsikratyti blusų namuose yra nemalonus ir nelengvas darbas. Kur kas efektyviau yra apsisaugoti nuo parazitų iš anksto, kol jie neatsidūrė Jūsų katės kailyje. Yra nemažai vietiškai naudojamų produktų, kurie apsaugos katę nuo blusų apsigyvenimo. Preparatai paprastai naudojami kartą per mėnesį, užlašinant nedidelį kiekį skysčio ant katės odos. Kai kurie preparatai taip pat saugo ir nuo erkių, ausų erkučių ir kirminų. Prevencijai taip pat tinkami naudoti ir specialūs antkakliai.

Nepamirškite naudoti prevencinių priemonių. Daugelis imasi priemonių atėjus pavasariui, tačiau pamiršta apie apsaugą rudenį, o daugelis blusų rūšių išlieka gyvybingos iki vėlyvo rudens. Todėl apie apsaugą galite pamiršti tik pačiais šalčiausiais mėnesiais. Tačiau jei neišnaikinsite blusų namuose, jos išliks gyvybingos visus metus.

Ar galima naudoti katei tuos pačius antiparazitikus, kaip ir šuniui?

Daugelis dabartinių priemonių nuo parazitų tinka tiek šunims, tiek katėms. Tačiau yra preparatų, kurie katei gali būti labai žalingi. Katės yra kur kas jautresnės kai kuriems komponentams. Todėl visuomet atidžiai skaitykite preparato informaciją ir naudokite taip, kaip nurodoma. Atkreipkite dėmesį į rekomenduojamas dozes, kurios paprastai priklauso nuo gyvūno svorio.
(straipsnio reitingas +17)

Skaitykite komentarus 3


reklama