Išpuoselėtas kailis

2010 sausio 24d.

Kailis ir oda yra katės „šarvai“. Kailis saugo nuo perkaitimo, peršalimo, traumų. Oda, kurios storis sprando srityje yra 3-4 mm, peštynių ar kitų nelaimingų atsitikimų metu taip pat saugo katę nuo sužalojimų.

Kvadratiniame odos milimetre yra apie 200 plaukelių, kurių jautrūs galiukai perduoda būtiną informaciją. Be to, kačių kailiukas gamina vitaminą D – laižydamos plaukus, jį pasisavina...


Kasdienė priežiūra

Kaip prižiūrėti kačių kailį, kad oda būtų sveika, o plaukai žvilgėtų? Juk visos katės šeriasi, tik vienos šeriasi nuolat, o kitos keletą kartų per metus. Ir visai nesvarbu, ar jos išeina į lauką, ar gyvena namuose.

Kačių kailis, priklausomai nuo veislės, būna trumpas, ilgas, šilkinis, garbanotas. Yra ir bekailių kačių (sfinksai). Tačiau priežiūros taisyklė paprasta: netingėkime ir nuolat šukuokime kačių kailiuką.

Apleistas ir neprižiūrimas kailis pirmiausia kenkia katės sveikatai. Štai persų katės kailis susivelia per 2-3 dienas, o po savaitės kailinėliai atrodo kaip kaltūnų karalystė. Kaltūnai netrunka pavirsti veltiniu, o po veltiniu iššunta oda, prasideda įvairūs odos negalavimai.

Šukuoti patartina metalinėmis (ne plastmasinėmis!) šukomis ir minkštais šepetukais. Iššukavus negyvus plaukus ir nešvarumus, pagerėja kraujotaka. Po šukavimo reikia perbraukti kailį natūralios odos skiaute, kad sumažėtų įsielektrinimas, plaukai gražiai priglustų.

Galima šukuoti ir FURminatoriumi, kuris tinka kačių bei šunų kailiui. FURminatorius nepaprastai gerai iššukuoja poplaukį, be to, masažuodamas, „paskirsto“ odos riebalus. Oda pasidaro daug sveikesnė, o negyvų plaukų atsikratęs kailis žvilga.

Šukuojant šiuo įrankiu, nepasklinda tiek daug mikroskopinių plaukelių, dirginančių žmogaus gleivinę, sukeliančių alergiją.

Jei kailis nešvarus, prieš šukavimą patartina išpudruoti pudra, gerai ją įtrinti. Po šios procedūros reikia kruopščiau iššukuoti pudros likučius. Apskritai, prieš šukavimą pirmiausia reikia apžiūrėti katės kailį, įsitikinti, ar nėra sąvėlų, nešvarumų.

Jeigu katė laukiasi arba žindo kačiukus, jeigu negaluoja, būtina pasirūpinti geresne mityba, kad ji gautų pakankamai maistingųjų medžiagų ir kailis nesuprastėtų. Galima duoti ir maisto papildų. Kokių – patars veterinarijos specialistai.

Kailiui kenkia ir išorės bei vidaus parazitai, todėl profilaktiškai būtina duoti vaistų nuo šių nepageidaujamų įnamių.

Plaukų gumuliukai

Katės yra pedantės. Negyvus plaukus jos kruopščiai laižo ir „renka“. Liežuvis ir kojų nagučiai, kuriais skirsto plaukus sruogelėmis, yra gražinimosi įrankiai.

Šiurkštūs liežuvio spygliukai iššukuoja, švarina kailį, tačiau po to kuokštus sulaižytų plaukų katės praryja.

Šie plaukų gumuliukai kaupiasi virškinamajame trakte, jų ypač daug priryja ilgaplaukės katės. Kad palengvintume gumuliukų šalinimą, kad katė žiaukčiotų ir  išvemtų, reikia duoti specialios pastos arba katžolės.

Į lauką išeinančios katės pačios paskabo žolės ir natūraliai išvalo virškinamąjį traktą. Galima katę šerti ir specialiu sausu ėdalu, kuriame yra gumuliukus ardančių medžiagų.

Aldo Staskevičiaus nuotr.

(straipsnio reitingas +23)
reklama