Kačių blusos: matomi ir nematomi priešai 3

2014 birželio 16d.
Jeigu ant savo katės kailio pastebėjote blusą, gali būti, kad augintinė jų turi visą pulką. O jūsų namų aplinkoje, grindų plyšiuose, katės guolyje ir kitur pilna nematomų priešų – blusų kiaušinėlių, lėliukių...

Kuo pavojingos blusos?

Blusa išgyvena vos vieną ar dvi savaites, bet per tą laiką ji siurbia gyvūno kraują – maitinasi ir ieško tinkamų vietų, kur galėtų padėti savo kiaušinėlius. Iš kiaušinėlių išsiperi lervos, jos tampa lėliukėmis. Praėjus porai mėnesių, iš lėliukių išsiperi blusos. Šie vidaus parazitai gyvybingi ištisus metus, bet ypač gausiai dauginasi atėjus šiltajam sezonui.

Blusų įkandimai katėms ir šunims gali sukelti odos alergiją (blusų seilėse esantys alergenai sudirgina odos paviršių, gyvūnas ima kasytis ir dar labiau pažeidžia odą). Blusos gali išsekinti organizmą, susilpninti gyvūno imunitetą. Be to, jos gali pernešti vidaus parazitų užkratą.

Katė neišeina iš namų, ar ji gali užsikrėsti blusomis?

Blusų kiaušinėlių ant batų padų ar rūbų į namus galite parnešti jūs. Kad taip atsitiko, sužinosite gerokai vėliau, iš kiaušinėlių išsiritus blusoms, kurios „susikraustys“ į katės kailiuką. Suaugusios blusos iškart pradės dėti kiaušinėlius katės guolyje, grindų plyšiuose, kilimuose – jei nenaikinsite užkrato visuose namuose, vargiai išsivaduosite nuo „įkyrių įnamių“.

Katė nesikaso. Kaip įsitikinti, ar ji neturi blusų?

Nebūtina kasytis. Katė gali retsykiais kramtyti savo kailiuką, tapti nerami. Jeigu blusų daug, o gyvūno kailis šviesus, ant jo galima pamatyti blusų išmatų. Galima, sudrėkinus drėgną šviesų paklotą, virš jo tankesnėmis šukomis pašukuoti katės kailiuką – jei ant pakloto pastebėsite rusvų dėmelių, tai ir yra blusų išmatos.

Kokie pavojai gresia blusomis užsikrėtusiam gyvūnui?


Blusos yra tarpinis kai kurių plokščiųjų kirmėlių šeimininkas, taigi blusos gali užkrėsti katę vidaus parazitais. Blusų įkandimai mažiems kačiukams, silpnesniems, po ligų sveikstantiems gyvūnams gali sukelti mažakraujystę. Išorės parazitai gali paveikti emocinę gyvūno savijautą. Katė gali tapti dirgli, nerami, ji nebegalės ramiai ilsėtis, praras apetitą.

Kaip atsikratyti blusų?


Rinkdamiesi antiparazitinę priemonę, tarkitės su veterinarijos gydytoju. Atsižvelkite į katės amžių, sveikatos būklę, kailio tipą. Taip pat svarbu, ar namuose nėra chemikalams alergiškų žmonių.
Blusas galima naikinti specialiais šampūnais. Galima pasirinkti lašiukus, lašinamus katės sprando srityje – jų turinys greit pasklinda po kūną ir naikina blusas, kol šios nepadėjo kiaušinėlių. Galima naikinti purškalais, tik jų veikimas nėra ilgalaikis.

Galima užsegti specialų antkaklį (tinka vyresnėms kaip pusės metų katėms). Vieni šių preparatų atbaidys, kiti naikins blusas ir jų kiaušinėlius.

Kokią priemonę bepasirinktumėte, nepamirškite, kad būtina kruopščiai išvalyti namus. Išsiurbti kilimus ir minkštus baldus, purškalu nuo blusų išpurkšti dulkių siurblį, išmesti siurblio maišelius. Reikia išskalbti katės guolį, minkštus žaislus. Taip pat būtina išplauti patalpų grindis, tam galite įsigyti specialių antiparazitikų, skirtų namų švarinimui – miltelių arba purškalų. 


Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +12)

Skaitykite komentarus 3


reklama