Kačių priežiūra ir vidaus parazitų kontrolė 1

2013 gruodžio 11d.
Įsigydami gyvūną, prisiimame pareigas: tinkamai prižiūrėti ir maitinti, rūpintis sveikata ir gerove. Todėl turime reguliariai vakcinuoti savo gyvūnus, rūpintis, kad jie neturėtų išorės bei vidaus parazitų – tausodami augintinių sveikatą, pasirūpinsime žmonių bei gyvūnų sveikata, aplinkos švara.

Kokie požymiai rodo, kad katė turi vidaus parazitų?

Iš pažiūros katė gali atrodyti sveika ir žvali – nustatyti, ar ji yra užsikrėtusi vidaus parazitais, galima atlikus tyrimus veterinarijos gydykloje. Jeigu katės organizmas smarkiai apkrėstas parazitais, ji gali vemti, netekti apetito, sunkiai tuštintis, netekti svorio, tapti anemiška, vangi. Katę gali varginti odos ligos, o susilpnėjus imunitetui, „atsivers keliai“ ir kitoms ligoms.

Vidaus parazitai dauginasi greit ir, kol jūs sureaguosite, katė gali apkrėsti ne tik namiškius, namų aplinką, bet ir kaimynystėje gyvenančius gyvūnus bei žmones.

Ar maži kačiukai turi vidaus parazitų?

Skirtingai nei maži šuniukai, gimę kačiukai neturi kir­mė­lių lervų. Profilaktiškai vaistų nuo kirmėlių kačiukams duodama, kai jiems sukanka 5-6 savaitės. Vėliau antiparazitikų mažiems kačiukams duo­da­ma kas 3 savaites (kol  sueina 4 mėne­siai), paskui – kas 3 mėnesius. Nors gimsta sveiki, deja, mažyliai gali užsi­krėsti vidaus parazitais per moti­nos katės pieną. Jeigu mažyliai vemia, viduriuoja, jų pilveliai išpampę ir skausmingi – tikėtina, kad užsikrėtė parazitais. Kiti simptomai – blyškios dantenos, kraujingos išmatos, vangumas.

Kaip katę apsaugoti nuo vidaus parazitų?


Geriausia apsauga – profilaktiniai vaistai. Taip pat svarbu laikytis higienos taisyklių, stiprinti gyvūno imunitetą, reguliariai su juo lankytis pas veterinarijos gydytoją. Euro­pos gyvūnų augin­ti­nių parazitų mokslo taryba, kurios rekomendacijų laikosi ir mūsų šalies veterinarai, rekomenduoja katėms ir šunims aska­rid­žių (apvaliosios kirmėlės) pre­venci­jai vais­tų duoti 4 kar­tus per metus. Ypa­tingais atve­jais, jeigu katė suėda tai, ką sumedžioja lauke, šių vais­tų galima duoti dažniau, tačiau būtina tartis su veterinarijos gydytoju.

Vidaus parazitai: ar jie pavojingi tik gyvūnams, ar kelia pavojų ir žmonėms?

Labai svarbu, kad gyvūnus laikantieji ne tik duotų savo augintiniams antiparazitikų bei vakcinuotų juos, bet ir laikytųsi higienos taisyklių: pabendravę su gyvūnu, išvalę kačių tualeto dėžutę arba lietę kačių kraiką, nusiplautų rankas po tekančiu vandeniu; kruopščiai valytų patalpas, kur laikomas gyvūnas; neliestų nepažįstamų gyvūnų ir nesineštų jų į namus, kol neatlikta veterinarinė apžiūra; prižiūrėtų gyvūnų kailį. Vidaus parazitų sukeliamos ir platinamos ligos ypač pavojingos vaikams, nėščiosioms, pagyvenusiems bei silpną imunitetą turintiems žmonėms.

Viešosiose vietose atlikus dirvožemio tyrimus, 10-30 proc. dir­vo­že­mio ban­dymų sudėtyje buvo rasta vidaus parazitų kiaušinėlių. Nieko keista, juk viena apva­lio­sios kir­mėlės patelė per dieną gali padėti 100 000 kiau­ši­nė­lių! Kai kurių parazitų kiau­ši­nė­liai dir­vo­že­myje išlieka gyvybingi keletą metų. Be to, išorės ir vidaus parazitų ciklas labai susijęs – blusos gali per­du­oti mūsų augintiniams kaspinuočių užkratą. Taigi, jeigu bus sveiki gyvūnai, sveiki būsime ir mes.

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +3)

Skaitykite komentarus 1


reklama