Kačių priežiūra rudenį 1

2014 rugsėjo 10d.
Keičiantis metų laikams, šiek tiek pakinta mūsų augintinių elgesys. Tačiau ryškiausiai matomi augintinių išorės pokyčiai – kačių kailis ne tik praranda švelnumą bei žvilgesį, bet ir labai stipriai šeriasi...  

• Kodėl katės šeriasi?

Atėjus rudeniui, dauguma kačių šeriasi – šaltajam metų laikui jos turi užsiauginti naujus šiltus kailinius. Tai ypač būdinga lauke gyvenančioms arba kasdien į lauką išeinančioms katėms.
Bute gyvenančių kačių šėrimosi ciklas paprastai būna kitoks, jos palengva keičia plaukus visus metus.
Kailio šėrimasis – natūralus procesas, kitaip kailiukas neatsinaujintų.

• Kaip padėti katei „atsinaujinti“?

Dažniau šukuokite katę, kad ji neprisilaižytų daug plaukų, kad sąvėlos nepakenktų virškinimui.
Šukuokite tik jos kailio tipui tinkamomis šukomis bei šepečiais. Prieš šukavimą apžiūrėkite už ausyčių, pasmakrę, papilvę, kirkšnis – įsitikinkite, ar nėra sąvėlų. Sąvėlas atsargiai iškedenkite pirštais, išrinkite šapus.
Baigę šukuoti, perbraukite kailį drėgna audeklo skiaute.
Negyvi plaukai pasišalina ir maudant katę, tačiau rinkitės tik kokybiškas, katėms skirtas kailio priežiūros priemones.
Kačių oda yra plonytė kaip pergamentas, elkitės labai atsargiai, netraumuokite gyvūno.
Nemėgstančias šių procedūrų kates reikia pratinti palengva, ramiai kalbinti, glostyti ir nenaudoti jokios prievartos.

• Ar reikia vitaminų?


Jeigu kasdienis šukavimas nepadeda ir katė per 2-3 savaites nenustoja gausiai šertis, pasvarstykite, ar tikrai šeriate savo augintinę visaverčiu kačių maistu.
Kačių mylėtojai šėrimosi laikotarpiu kartais duoda savo augintinėms žuvų taukų, kalcio, cinko arba kt. papildų (būtina tartis su specialistais).

• Galbūt reikia sočiau maitinti?

Jei katė sveika ir žvali, nieko papildomo nereikia. Be abejo, besišeriantis kailis gali atrodyti ne toks ryškus, prarasti žvilgesį, bet visa tai laikina ir, tikėtina, tai nėra prastos mitybos ar virškinimo sutrikimų priežastis.
Verčiau prisiminkite, kada paskutinį kartą katei davėte vaistų nuo kirmėlių. Taip pat įsitikinkite, ar katė neturi išorės parazitų.

• Ar rudenį katė gali peršalti?

Katės gali pasigauti viršutinių kvėpavimo takų infekciją. Ligą diagnozuoti ir vaistus paskirti gali tik veterinarijos gydytojas, neduokite gyvūnui žmonėms skirtų vaistų.
Katės nemėgsta drėgmės ir skersvėjų, paprastai jos pačios instinktyviai to saugosi, susiranda šiltą vietelę, kur gali pasislėpti nuo lietaus ar vėjo.
Prieš žiemą katės pradeda taupyti energiją ir kūno šilumą – daugiau tūno namie, ilgiau miega, mažiau žaidžia. Užsiaugina ne tik gausų kailį, bet ir storesnį riebalų sluoksnį.


• Ko dar imtis?

Rudenį rečiau atidarome langus, kartu su gyvūnais daugiau laiko praleidžiame mažoje erdvėje. Nieko keista, kad namie dulkės tarytum „dauginasi“.
Dažniau imkite į rankas drėgną šluostę ir dulkių siurblį, išpurtykite ir skalbkite užtiesalus.
Yra specialių siurblių, kurie gerai susiurbia gyvūnų plaukus.
Švari aplinka būtina ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams.


Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!


(straipsnio reitingas +9)

Skaitykite komentarus 1


reklama