Katės yra rūpestingos motinos 1

2014 rugsėjo 18d.
Skirtingai nei kiti gyvūnai, katės yra labai rūpestingos motinos. Jos motiniškai švelniai ir reikliai rūpinasi atsivestais kačiukais, kol šie tampa savarankiški...

• Kaip globoti besilaukiančią katę?

Besilaukianti katė daug dėmesio skiria higienai, tačiau reikia jai padėti – dažniau šukuoti, neleisti prisilaižyti daug plaukų. Nėštukė ypač kruopščiai išlaižo kailiuką aplink savo spenelius.
Jeigu pilvelis didelis, nebegali išsišvarinti aplink išeinamąją angą, todėl reikia drėgnu skudurėliu kasdien švelniai pavalyti jos pauodegį.
Būtina pasirūpinti katės migio jaukumu, švara ir šiluma. Besilaukdama rainiukė tampa ne tokia judri kaip anksčiau, daugiau miega, nori ramybės, tampa atsargi ir baikšti.
Nėščios katės elgsena pakinta, nes keičiasi hormonų pusiausvyra. 

• Kokie išorės požymiai rodo, kad katė laukiasi?

Katės speneliai tampa ryškiai rožinės spalvos, šiek tiek padidėja (tai labiau pastebima pirmojo nėštumo metu). Trečią nėštumo savaitę katė gali seilėtis arba net vemti. Tai neturėtų trukti ilgai, praėjus porai dienų, katės savijauta pagerėja. Maždaug po 3 savaičių galima pastebėti šiek tiek padidėjus pilvelį, o penktą savaitę tai matyti gana aiškiai. Po septintos savaitės pastebimi kačiukų judesiai, veterinarijos gydytojas jau apčiuopia galvytes.

• Ar keisti katės mitybą?

Kardinalių pokyčių nereikia. Peršerti taip pat nepatartina, nes tai gali apsunkinti kačiavimąsi. Jeigu katė šeriama visaverčiu maistu, jai visko pakanka. Besilaukiančių kačių maistas turi turėti aukštus mėsos baltymų rodiklius, proteinų turėtų būti 30-34 proc., turi būti tinkamas riebalų ir  angliavandenių santykis.

• Kaip paruošti kačiavimosi vietą?

Gali būti, kad vietos neparuošite, nes vieną ankstyvą rytą katė įsiropš į jūsų lovą ir ten pradės kačiuotis. Jos nuomone, ši vieta ideali. Gali būti ir kitaip – katė pasirinks spintą ir pradės kačiuotis ant nukritusio vilnonio megztinio.
Nėštumui artėjant į pabaigą katės atidžiau tyrinėja namų aplinką – ieško saugiausios vietos kačiukams atsivesti.
Tai turi būti šiltas, saugus kampelis, kur nepatektų kiti gyvūnai, netrikdytų žaidžiantys vaikai ar užsukę svečiai.
Jūs galite iš anksto paruošti katei dėželę, ištiesti joje vaistinėje įsigytų vaikiškų „palučių“ ir, prasidėjus kačiavimuisi, atsargiai ten perkelti gimdyvę. Dėželę statykite ten, kur katė iš anksto „nusižiūrėjo“. Prie dėžės kvapo ir vaizdo reikėtų pratinti iš anksto.

• Kokie požymiai rodo, kad išmušė ta valanda?

Katė tampa nerami, sekioja paskui šeimininkus. Jos kūno temperatūra nukrenta iki 37˚. Vis vaikšto į savo tualeto dėžutę šlapintis. Atsisako ėsti.
Jeigu anksčiau neturėjo jauniklių, pirmasis gimdymas gali užtrukti. Iš anksto pasitarkite su veterinarijos gydytoju, sužinokite, kada ir ko gali prireikti.
Prieš gimstant kačiukui nuteka vandenys, kuriuos katė greit sulaižo ir šeimininkas gali to nepastebėti.
Tarpas tarp atsivedamų kačiukų neturi būti ilgesnis kaip 4 valandos.

• Pirmosios dienos po kačiavimosi

Išlaižiusi atsivestus kačiukus, suėdusi jų placentas, katė gauna daug maistingųjų medžiagų – nereikėtų jaudintis, jeigu pirmąją parą po kačiavimosi katė nieko kito neėda.
Ji nuolat laižo savo mažylius, ypač jų pilvelius, pauodegius, šitaip stimuliuodama kačiukų virškinimą, tuštinimąsi ir gyvybingumą.
Pirmosiomis dienomis katei nelengva: savo kūnu šildo, žindo, ramina, švarina kačiukus, rūpinasi guolio ir savo švara, saugo mažylius nuo aplinkos pavojų. Murkianti mama dabar nusipelnė dar didesnio dėmesio ir meilės.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +7)

Skaitykite komentarus 1


reklama