Pagrindinė kačių priežiūra ir kaip ją atlikti teisingai

2011 gruodžio 5d.
Katės natūraliai itin pedantiškos. Galite stebėti jas prausiantis keletą kartų per dieną. Speciali kačių priežiūra  kartais gali atrodyti nebūtina, juk didesnę savo higienos dalį jos atlieka puikiai pačios. Tačiau kartais net ir mažiausiai rūpesčių keliančioms katėms gali prireikti nedidelės pagalbos iš šeimininko.

Reguliari kačių priežiūra turėtų būti smagi tiek katei, tiek šeimininkui, todėl atlikite ją, kai katė atsipalaidavusi, tarkim po žaidimų ar po valgio. Jei norite, kad jūsų augintinės įspūdžiai apie jos priežiūrą būtų teigiami, geriau nerizikuokite ir, esant netinkamui laikui, atidėkite. Po sunkios dienos, esant prastos nuotaikos, tikriausiai ne pats geriausias laikas užsiimti katės priežiūra.

Iš pradžių tegul katės priežiūra užtrunka trumpai – tik 5 ar 10 min. Po truputį ilginkite šį laiką, kol katė pripras prie rutinos. Taip pat katė turėtų priprasti prie lietimosi: pripratinkite ją prie ausų, uodegos, pilvuko, nugaros ir ypač pėdų lietimo.

Atminkite, kad su kantrybe galite pasiekti daug. Jei katė ypač nervinga, patrumpinkite priežiūros laiką ir pabandykite darkart, kai ji bus ramesnė. Deja, dauguma kačių nemėgsta praustis, todėl Jums gali prireikti kito žmogau pagalbos. Taip pat nepamirškite pagirti katės ir duoti skanėsto, pabaigę procedūras.
Aptarsime, kaip reikėtų atlikti tris pagrindines kačių priežiūros procedūras.

Katės šukavimas

Specialios šukos ir šepečiai katėms, reguliarus jų naudojimas padės išlaikyti puikią kailio būklę, pašalinant purvą, paskleidžiant natūralius riebalus tolygiai per visą kailį, apsaugos nuo sąvėlų, išlaikys švarią odą.

Jei Jūsų katė yra trumpaplaukė, ją reikėtų šukuoti kartą per savaitę:
- Pirmiausia, naudokite metalines šukas ir šukuokite nuo galvos iki uodegos.
- Vėliau naudokite šepetį negyvų plaukų pašalinimui.
- Būkite ypač atsargūs ties krūtine ir pilvuku.

Jei Jūsų katė ilgaplaukė, teks ją šukuoti kasdien:
- Pradėkite šukuoti su šukomis jos pilvuką ir kojas. Įsitikinkite, kad iššukavote visus susivėlusius gumuliukus.
- Vėliau šukuokite specialiu šepečiu kailį.
- Uodegos iššukavimui, perskirkite plaukus per vidurį ir šukuokite iš abiejų pusių.

Katės maudymas

Katės maudymas reikalingas, jei jos kailis tapo nešvarus ir riebaluotas, jei ji pavirto į lipnų ir  nekvepiantį padarėlį. Turėtų būti naudojamas švelnus šampūnas katėms.

- Pirmiausia gerai iššukuokite katę, pašalindami negyvus plaukus.
- Įtieskite guminį kilimėlį į vonią ar kriauklę, kad katė neslidinėtų.
- Patalpinkite katę į vonią ar kriauklę, pripildytą drungnu vandeniu 7-10 cm.
- Naudokite dušo galvutę sudrėkinti katei, nepurkškite vandens tiesiai į ausis, akis ar nosį. Jei negalite naudoti dušo, - Sudrėkinkite pildami vandenį plastikiniu ąsotėliu ar nedūžtančiu puodeliu.
- Švelniai įmasažuokite šampūną nuo galvos iki uodegos.
- Išskalaukite su dušu ar ąsočiu, vengdami pripilti vandens į ausis, akis ir nosį.
- Išdžiovinkite susupę į didelį rankšluostį.

Katės nagų kirpimas


Dauguma žmonių nesiliečia prie katės pėdučių tol, kol nereikia kirpti nagų, o tada belieka laikytis. Kai kuriuos gyvūnus šis neįprastas veiksmas labai prastai veikia. Štai kodėl gera idėja būtų pripratinti katę prie jos pėdučių lietimo dar iki tol, kol prireiks nagų kirpiklio. Braukite su ranka aukštyn ir žemyn katės koja, o tada švelniai spustelkite kiekvieną pirštuką – nepamirškite daug girti katėsi ir duoti skanėstų. Nors kiekvienas gyvūnas skirtingas, tačiau nemaža tikimybė, kad po savaitės ar dviejų kasdieninio masažo, Jūsų katės nagų kirpimas bus kur kas lengvesnis.

- Pradėkite švelniai spausdami pėdos viršų ir pėdos pagalvėles – tai privers katę išskleisti nagus.
- Naudokite aštrų, aukštos kokybės nagų kirpiklį ir nukirpkite baltą kiekvieno nago viršų iki tos vietos nuo kurios jis pradeda riestis.
- Nepažeiskite jautrios nago vietos, iki kurios eina kraujagyslė. Ši vieta yra rausvesnė ir matoma nage.
- Jei netyčia visgi įkirpsite šioje rausvoje vietoje, gali pradėti kraujuoti, pasitenkite sustabdyti kraujavimą.
(straipsnio reitingas +10)
reklama