Rūpinimasis kačiuku, kai nėra motinos katės 1

2014 gegužės 19d.
Pasitaiko, kad besikačiuodama katė sunkiai suserga arba nugaišta ir kačiukas lieka be mamos. Arba žmonės priglaudžia mažylį rastinuką ir nori jį užauginti. Kuo maitinti mažą katinėlį? Kaip jį prižiūrėti? 

Naujagimis kačiukas

Ką tik gimęs katinėlis sveria 70-130 gramų, o jo kūnelis yra 10-15 centimetrų ilgio. Tuo metu kačiukas dar neįstengia nei regėti, nei girdėti – yra visiškai priklausomas nuo mamos. Jis atanka būdamas poros savaičių, o trijų savaičių ima šliaužioti. Be abejo, gyvūnai yra skirtingi, vieni vystosi greičiau, o kiti lėčiau.  

Ar ieškoti „pakaitinės mamos“?

Pirmosiomis gyvenimo savaitėmis negavęs katės pieno kačiukas vystosi lėčiau. Duoti karvės pieno jam negalima, nes jame per daug laktozės, per mažai baltymų ir kitų medžiagų, kurių reikia katinėliui.
Naujagimiui kačiukui labiausiai reikia katės pieno, todėl, jeigu kaimynystėje yra patikimų žmonių, kurių katė turi kačiukų ir yra sveika, paskiepyta, galbūt įmanoma laikinai įkurdinti pas juos jūsų mažylį.
Pasitaiko, kad kačiukus išmaitina šuniukų turinčios kalės.
Geriausia išeitis – konsultuotis su veterinarijos gydytoju ir įsigyti katės pieno pakaitalo. Šis pienas yra artimas natūraliam katės pienui ir gali būti naudojamas kaip maisto pakaitalas kačiukams nuo gimimo iki 35 gyvenimo dienos. Jį nesudėtinga paruošti, tereikia tinkamu santykiu atskiesti šiltu vandeniu ir duoti čiulpti iš buteliuko.

Kaip maitinti?


Katės pieno arba jo pakaitalo iš pradžių reikia duoti maždaug kas dvi valandas. Trečiąją gyvenimo savaitę jau galima maitinti kas tris, ketvirtą – kas keturias valandas. Nuo penktosios savaitės katinėlis jau išmiega beveik visą naktį, tuo metu naktimis jau galima nebešerti.
Kačiuką būtina nuolat sverti – per dieną jis turėtų priaugti 10-15 gramų svorio.
Pieno pakaitalo duodama maždaug iki aštuntosios gyvenimo savaitės, gyvūnėlis palengva pratinamas ėsti sausą visavertį kačių ėdalą.
Dėl ėdalo rūšies ir šėrimo normų geriausia tartis su veterinarijos gydytoju, ėdalo sudėtis ir kita svarbi informacija visada būna užrašyta ant pakuočių.
Dviejų mėnesių kačiukas turi tvirtus dantukus ir gali puikiausiai kramtyti sausą maistą.

Kasdienė mažo kačiuko priežiūra

Mažam kačiukui reikia šilumos. Optimali aplinkos, kurioje laikysite kačiuką, temperatūra: +26° C. Tai turi būti rami, sausa, jauki vieta, išklota natūralaus pluošto minkštu audeklu. Prireikus, galima į kačiuko guolį įdėti elektrinę šildyklę.
Labai svarbu kasdien masažuoti kačiuko pilvelį, kad jis geriau virškintų ir tuštintųsi. Taip pat būtina stebėti, kokios konsistencijos yra išmatos, ar kačiukas neviduriuoja. Taip pat stebėkite, ar nėra išskyrų iš akyčių bei ausų.
Kartą per dieną reikia nuvalyti katinėlio snukutį ir visą kūnelį drungname vandenyje suvilgyta skiaute. Elkitės taip, tarytum šiltu liežuviu jį švelniai laižytų katė mama, o po to sausai nušluostykite.
Kuo daugiau bendraukite su mažuoju augintiniu, tyliai kalbinkite. Maždaug nuo trečiosios savaitės imkite į rankas (nespauskite pilvuko!). Mokykite žaisti, dažniau paglostykite.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +28)

Skaitykite komentarus 1


reklama