Kačių priežiūra: valome ausis 1

2011 lapkričio 7d.
Ausų valymas yra labai svarbus kaip ir visa kita kačių priežiūra jų sveikatai ir gerovei. „Šunys ateina, kai juos pašaukiame; katės šaukimą išgirsta ir atsuka jums nugarą“. O gal gal katė neateina pašaukta todėl, kad negirdi Jūsų? Net jei taip dar neatsitiko, pats laikas išmokti valyti katės ausis. Išmokę valyti katės ausis arba reguliariai tai darydami pas vaterinarą, galite išvengti keletos labai rimtų problemų.

Pradėsime nuo trumpos anatominės apžvalgos supažindindami su katės ausies dalimis:
Išorinė ausis: matoma katės ausies dalis. Paprastai ausys yra stačios, su smailu galiuku. Šiuo atveju yra kelios išimtys, priklausančios nuo veislės: kaip žinia, pavyzdžiui, Škotų Nulėpausiai turi nulėpusias ausytes.
Ausies kanalas: maždaug 5 cm ilgio tūbelės formos vidinis organas, besitęsiantis iki ausies būgnelio. Ausies būgnelis yra esminė katės klausos dalis. Ausies būgnelis vibruoja, kai jį pasiekia garsas ir informacija perduodama į smegenis.
Vidinė ausis: ausies dalis, atsakinga už pusiausvyros ir balanso išlaikymą.

Nesunku numatyti, kad katė nebus patenkinta šia kačių priežiūrą sudarančia dalimi. Pateiksime keletą trumpų patarimų, kurie turėtų padėti ausų valymo procesą padaryti lengvesnį tiek Jums, tiek Jūsų augintiniui. Nereikia kačių ausų valyti nuolatos, tačiau kas mėnesį turėtumėte patikrinti ausis ir mokėti atpažinti simptomus, rodančius katės ausų sveikatos problemas. Dažniausia pasitaikanti problema yra ausų erkučių sukelti negalavimai. Jei pastebite, kad jūsų katė intensyviai kasosi ausis ir purto galvą, tai gali būti ausų erkučių arba ausų infekcijos požymis. Tuomet būtina parodyti katę veterinarui.

Įrankiai, kurių gali prireikti katės ausų valymui:
- Specialus skystis ausų valymui.
- Vatos gumuliukai.
- Šiltas vanduo.
- Pipetė.
- Didleis rankšluostis suvystyti nervingą, besimuistančią katę.

Žingsis po žingsio kad kačių priežiūra būtų lengvesnė:
- Patikrinkite katės ausis pas veterinarą prieš padėdami patys jas valyti.
- Valykite ausis tirpalu, suminkštinančiu vašką ir stabdančiu sieros gamybą. Specialių priemonių rasite visose gyvūnėlių parduotuvėse.
- Laikykite katę susupę į rankšluostį.
- Atlenkite katės ausis taip, kad ausies kanalas būtų lengvai matomas.
- Įlašinkite kelis lašus vašką ir nešvarumus minkštinančios priemonės ir švelniai masažuokite ausį.
- Paleiskite katę kelioms minutėms, kad galėtų laisvai papurtyti galvą.

Priemonė nuo vaško ir nešvarumų padės lengviau pašalinti visus nešvarumus.

- Išvalykite katės ausis su vatos gumuliuku.
- Nenaudokite žmonėms skirtų vata padengtų pagaliukų! Galite pažeisti katės ausų būgnelį, todėl kur kas saugiau naudoti tiesiog susuktą vados gumuliuką.

Jei valote katės ausis pirmą kartą, atkreipkite dėmesį ar nėra ausies erkučių ar kitos infekcijos simptomų. Atkreipkite dėmesį jei aptinkate paraudimų, daug išskyrų, mažų juodų dėmelių, primenančių maltos kavos grūdelius, jei jaučiate specifinį kvapą, jei katė daug kasosi ir purto galvą. Normalus ausų vaškas būna šviesiai rudos spalvos. Bet kokios atsiradusios išskyros iš ausų rodo rimtą problemą ir reikėtų kuo skubiau susisiekti su veterinaru.

Dar keletas faktų apie kačių ausis:
 - Yra daugybė priemonių ausų valymui ir erkučių gydymui. Pasitarkite su veterinaru, kad išsirinktumėte tinkamiausią priemonę savo katei.
- Šunys kur kas labiau nei katės yra linkę į ausų infekcijas.
- Persų katės labiau linkę į ausų infekcijas nei kitų veislių katės.
- Lėtinės, negydomos ausų infekcijos gali įtakoti ausies kanalo užakimą. Kai taip atsitinka, gali pireikti chirurginės operacijos.

Jei jūsų katė neišeina į lauką ir yra vienintelis Jūsų augintinis, įgyti ausų erkučių tikimybė mažesnė. Tačiau bet kokiu atveju karts nuo karto švelniai pavalyti ausis būtų puikus sprendimas, padėsiantis išvengti nepastebėtų infekcijų ir problemų, o Jūs būsite tikri kad Jūsų kačių priežiūra nepriekaištinga.
(straipsnio reitingas +13)

Skaitykite komentarus 1


reklama